Iskolaorvos-Védőnő

Iskolát ellátó orvos: Dr. Zielbauer Magdolna (kedd, péntek).
Iskolát ellátó védőnő: Szupera Enikő (hétfő, kedd, szerda, csütörtök, péntek). E-mail cím: szupera.eniko@med.u-szeged.hu

Tájékoztató a gyermekek egészségügyi ellátáshoz való jogairól, a törvényes
képviselő ez irányú feladatairól, kötelezettségeiről; a megelőzésről, a szűrővizsgálatokról, a védőoltásokról, a család- és nővédelmi gondozásról, az ifjúság-egészségügyi gondozásról:

Tájékoztató a fejtetvesség elleni védekezésről a gyermekközösségekben; a terjedés, felderítés és az irtással kapcsolatos teendők, valamint a megelőzés kérdéseiről. Szülői nyilatkozat a tájékoztatás átvételéről:

Jogszabályok, melyek az alapját képezik az iskola-egészségügyi ellátásnak:

49/2004. ESzCsM rendelet a területi védőnői ellátásról

26/1997. NM rendelet az iskola-egészségügyi ellátásról

51/1997. NM rendelet a kötelező egészségbiztosítás keretében igénybe vehető betegségek megelőzését és korai felismerését szolgáló egészségügyi szolgáltatásokról és szűrővizsgálatok igazolásáról