Informatika (2014-2015)

IOI – CEOI

Juhász Dániel 11. A osztályos tanulónk az informatika OKTV-én és a Nemes Tihamér Informatikaversenyen nyújtott teljesítményével megszerezte a jogot, hogy részt vegyen az Informatikai Diákolimpia válogatóján. A válogatón – tizenkettedikes diákokkal versenyezve – a jövő évre nagyon biztató 14. helyezést szerezte meg. Gratulálunk a szép eredményhez! Bízunk a sikeres folytatásban! Dani felkészítő tanára Ábrahám Ferenc tanár úr.

Ifjúsági Tudományos és Innovációs Tehetségkutató Verseny

A 24. Ifjúsági Tudományos és Innovációs Tehetségkutató Verseny második fordulójába jutott Sipos Bence 11. M osztályos tanulónk. A Magyar Innovációs Szövetség által, az Emberi Erőforrások Minisztériumával és a Magyar Tudományos Akadémiával közösen meghirdetett verseny első fordulóján 110 diák vett részt. Az a 65 tanuló jutott tovább a második fordulóba, akiknek a pályamunkáját újszerűnek, tudományos szempontból megalapozottnak, és megvalósíthatónak találta a zsűri. Bence témája: A Raspberry Pi bevezetése az informatika oktatásba.

Több tanulónk is bejutott a Logo Számítástechnikai Verseny országos döntőjébe.

A III. kategóriában (7-8. osztályosok) Tóth Jenő (8. M) a 16. helyen végzett;
A IV. kategóriában (9-10. osztályosok) Horváth Péter (9. M) a 8. helyen végzett;
A IV. kategóriában (9-10. osztályosok) Szemerédi Levente (9. M) 20. helyen végzett;
Az V. kategóriában (9-10. osztályosok) Tóth Gábor (10. A ) a 12. helyen végzett.

Kiemelkedő eredményeket értek el informatikusaink a Caius lacob nemzetközi informatikai versenyen

Az alkalmazói kategóriában Gercsó Márk 12. A osztályos tanuló I. díjat szerzett. A programozói kategóriában Kiss Ádám (12. A) II. díjat nyert. Felkészítő tanáruk Ábrahám Ferenc tanár úr.

OKTV – alkalmazói kategória

24. helyezett Gercsó Márk 12. A, Ábrahám Ferenc, Pasek Béla, Csanaky Attila

OKTV – programozói kategória

21. helyezett Juhász Dániel 11. A, Ábrahám Ferenc