Informatika (2010-2011)

Az OKTV II. kategóriájában 25. helyezést ért el Martinek Vilmos 11.M osztályos tanuló. Felkészítő tanára Kovács Zoltán tanár úr. Kispéter Tamás (12.M) ugyanitt 34. lett. Tanára Ábrahám Ferenc tanár úr.
  9. helyezést ért el a Nemes Tihamér Országos Középiskolai Számítástechnikai Tanulmányi Versenyen Volford András 8.M osztályos tanuló.Ugyanitt a kilencedikesek között Géczi Péter Attila (9.M) a 37. helyen végzett. Felkészítő tanáruk Ábrahám Ferenc tanár úr.
 A Szegedi Műszaki Középiskola Gábor Dénes Tagintézménye a 2010-2011. tanévben ismét megrendezte névadójának tisztelegve a Gábor Dénes Számítástechnikai Emlékversenyt. Az idei tanév versenyére, amely három korcsoportban, két kategóriában zajlott, közel 300 tanuló jelentkezett az ország általános- és középiskoláiból. Gimnáziumunk tanuló igen eredményesen szerepeltek a versenyen.Kovács-Deák Máté  (9.M)a programozók között 1., Kiss Csongor Ádám (9.M)2., Géczi Péter (9.M) 3., Volford András (8.M) 4. helyezést ért el.
Az alkalmazói kategóriában Várhidi Zsóka (9.M) az ország 4. legjobbja volt. Felkészítő tanáruk Ábrahám Ferenc tanár úr. Az Alföldi Országos Számítástechnikai Versenyen 3. helyezést ért el Várhidi Zsóka  9.M osztályos tanuló. Felkészítő tanára Ábrahám Ferenc tanár úr. Az NJSZT Logo Országos Számítástechnikai Tanulmányi Versenyen Géczi Péter (9.M) 18., Volford András (8.M) 24. helyezést ért el. Felkészítő tanáruk Ábrahám Ferenc tanár úr.