Idegen nyelvek (2014-2015)

Kiemelkedő eredmények angol nyelvből

Kiemelkedően szerepeltek tanítványaink az ECL Országos Nyelvi Versenyen. A több mint 600 résztvevő között hét tanulónk is bekerült az első 10 helyre.

I. kategória
  1. helyezett Korom-Vellás Bálint (10. A, felkészítő tanára Ruszkai Andrea tanárnő)
  4. helyezett Batinkov Emma Natasa (10. C, Mestra Ágota)
  6. helyezett Hadlaczky Bence Zsombor (10. C, Mestra Ágota)
  9. helyezett Pályi Anna (10. C, Mestra Ágota)
10. helyezett Bolváry Réka (10. C, Mestra Ágota)

II. kategória
  3. helyezett Békési Petra (11. D, Kocsis Andrea)
10. helyezett Búzás Balázs (10. C, Mestra Ágota)

Városi Fordítóverseny

Sikeresen szerepeltek tanítványaink a Városi Krúdy FordítóversenyenPályi Anna 10. C osztályos tanuló 1.,Urbán Dávid 11. M osztályos tanulónk pedig 2. helyen végzett. Anna felkészítő tanára Mestra Ágota, Dávidé Ruszkai Andrea tanárnő.

Bronzérem az angol tanulmányi versenyen

Harmadik helyezést ért el Pályi Anna 10. C osztályos tanulónk a Szegedi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karán rendezett angol tanulmányi versenyen. Felkészítő tanára Mestra Ágota tanárnő.

Első hely angol nyelvből

Első helyezést ért el Kukovecz Ákos 7. M osztályos tanulónk a Tisza-parti Általános Iskola által szervezett angol nyelvi versenyen. Felkészítő tanára Dr. Kószóné Dudits Katalin tanárnő.

Angol Nyelvi Tehetségkutató Verseny

A nyolcadik osztályos diákok számára meghirdetett Angol Tehetségkutató Nyelvi Verseny 2. fordulójának eredményét a csatolt dokumentumban olvashatják. A döntőbe jutott tanuló k nevét zöld színnel emeltük ki.

Első hely a „Speakup” versenyen

Első helyezést ért el a „Speakup” angol nyelvi versenyen Hunyadi Marcell 8. M osztályos tanulónk. Felkészítő tanára Müller Judit tanárnő.

Kiemelkedő eredmények angol nyelvből

Kiemelkedően szerepeltek tanítványaink a XXI. William Blake Szépkiejtési Versenyen.
Dantesz Dóra
12. B osztályos tanulónk 1.,Erdélyi Janka Anna 10. A osztályos tanulónk pedig 2. helyezést ért el. Felkészítő tanáruk Müller Judit, illetve Ruszkai Andrea tanárnő.

Deák Megyei Fordítóverseny

Sikeresen szerepeltek az idegen nyelvet szerető diákjainak a Szegedi Deák Ferenc Gimnázium által szervezett megyei fordítóversenyen.
Farkas Mónika Kitti (11. D – felkészítő tanára Dr. Róth Márton tanár úr) olasz nyelvből 1.,UrbánDávid (11. M – Ruszkai Andrea tanárnő) pedig angol nyelvből 3. helyezést ért el.

AJTP nyelvi verseny

Rendkívüli eredményekkel kápráztattak el bennünket iskolánk „aranyos” tanulói az Arany János Tehetséggondozó Program angol nyelvi versenyének országos döntőjén. A több mint ezer indulót felvonultató verseny végső megmérettetésére 9 radnótis diák bejutott, akik ott „kibérelték” az első 6 helyet!

Az eredmények:

1. helyezett Bélteki János Benjámin (13. T, Drevenka Istvánné Lovász Ágnes tanárnő)
  2. helyezett Balázs Ivett (13. T, Drevenka Istvánné Lovász Ágnes tanárnő)
  3. helyezett Sipka Bernadett (13. T, Drevenka Istvánné Lovász Ágnes tanárnő)
  4. helyezett Fehér Patrik (13. T, Drevenka Istvánné Lovász Ágnes tanárnő)
  5. helyezett Nagy Bernadett (13. T, Drevenka Istvánné Lovász Ágnes tanárnő)
  6. helyezett Fenster Dorina (13. T, Drevenka Istvánné Lovász Ágnes tanárnő)
10. helyezett Szemerédi Regina (9. T, Kocsis Andrea tanárnő)
14. helyezett Boros Dániel (13. T, Drevenka Istvánné Lovász Ágnes tanárnő)
18. helyezett Horváth Máté (10. T, Balogh Zsuzsanna tanárnő)

Európa ifjú költője

Első helyezést ért el Sipos Blanka Anna 11. D osztályos tanulónk az „Európa ifjú költője” műfordító versenyen Johann Wolfgang Goethe: An die Entfernte című versének fordításával.  Felkészítő tanára Milosné Domokos Ilona tanárnő és Dr. Róth Márton tanár úr volt.

IOL – Nemzetközi Nyelvészeti Diákolimpia (Kína – Peking)

– Tímár VeronikaKosztolányi Kata és Lackó Adrienn is csapattag volt

– Tímár Veronika kitüntető elismerést („Honourable Mention”) kapott (felkészítő tanáruk Dr. Róth Márton tanár úr)

Francia versmondó verseny

2. helyezést ért el Naár Írisz 11. c osztályos tanuló a Bethlen Gábor Református Gimnázium által szervezett országos Francia versmondó versenyen. Felkészítő tanára Vajdáné Sásdi Mercédes tanárnő.

A hódmezővásárhelyi Bethlen Gábor Református Gimnázium ötödik alkalommal rendezte meg a Megyei Idegen Nyelvi és Országismereti Versenyét francia, német és olasz nyelvből.
Az érdeklődés igen nagy volt, a megye 11 neves iskolájából, 125 diák vállalkozott arra, hogy tudását megméresse egy színvonalas nyelvi versenyen. Közöttük voltak iskolánk tanulói is, akik nagyszerű eredményekkel zárták a versenyt.

Német nyelvből a tizedik évfolyamosok versenyében
1. helyezést ért el Révész Tamás (10. A, tanára Csősz Róbert tanár úr)
2. Molnár Mihály (10. C, Csősz Róbert)
3. Szilassi Krisztina (10. B, Csősz Róbert)

Német nyelvből a kilencedik évfolyamosok versenyében
3. helyezést ért el Sükösd Ákos (9. B, Milosné Domokos Ilona)

Olasz nyelvből a kilencedikes évfolyamosok versenyében
1. helyezést ért el Kaposi Benedek (9. A, Kocsis Andrea)
2. helyezést ért el Demeter Gergő (9. M, Kocsis Andrea)

Olasz nyelvből a tizenegyedik évfolyamosok versenyében
1. helyezést ért el Farkas Mónika Kitti (11. D, Dr. Róth Márton)

Francia nyelvből a kilencedik évfolyamosok versenyében
3. helyezést ért el Szögi Réka (9. B, Vajdáné Sásdi Mercédes)

Francia nyelvből a tizedik évfolyamosok versenyében
2. helyezést ért el Pályi Anna (10. C, Vajdáné Sásdi Mercédes)

Bronzérmes „tiniagy”
Harmadik helyen végzett Korom-Vellás Bálint 10. A osztályos tanulónk a Tiniagy országos angol nyelvi versenyen. Tanára Ruszkai Andrea tanárnő.

A Radnóti-MENTORS nyelvi verseny győztese Rusz Márk 11. C osztályos tanuló. Tanára Mestra Ágota tanárnő.

1. helyezést ért el Schrettner Jakab 8. M osztályos tanulónk a 2015. évi Shakespeare Megyei Műfordító Versenyen. Felkészítő tanára Duba Tamásné tanárnő. Ugyanitt Hunyadi Marcell (8. M, Müller Judit) 6. lett.