Idegen nyelvek (2013-2014)

Spanyol nyelv OKTV I. kategória

14. helyezett Sebesi Viktória 12. A, Balog Gábor

18. helyezett Nemes Mercédesz 12. C, Szabó Helga Katalin

Harmadik helyezést ért el Sarnyai Benedek 9. C osztályos tanulónk az Európa Ifjú Költője német versfordító versenyen. Felkészítő tanára Csősz Róbert tanár úr. Ugyanezen a versenyen, az angol nyelvű verset fordítók között Forgács Gertrúd (11. B) különdíjat kapott. Tanára Kocsis Andrea.

Deák Szépkiejtési Versenyen Ahmed Shaza Jalaleldein (10. C) angol nyelvből 2., Dantesz Dóra (11. B) pedig 3. helyezést ért el. Felkészítő tanáruk Mestra Ágota, illetve Ruszkai Andrea tanárnő.

Nagyszerűen szerepeltek diákjainak a Deák Ferenc Gimnázium Megyei Fordítóversenyén. Spanyol nyelvből Nemes Mercédesz (12. D) 1. helyezést ért el. Felkészítő tanára Szabó Helga Katalin tanárnő. Angol nyelvből Hantosi Dóra (13. T) 3. lett. Tanára Mestra Ágota tanárnő.

Második helyezést ért el Piti Alexandra 9. B osztályos tanulónk a William Blake Angol Szépkiejtési Versenyen. Tanára Ruszkai Andrea.

A hódmezővásárhelyi Magyar-Francia Baráti Társaság immár 20. alkalommal rendezte meg a francia nyelvű versmondó versenyét, melyen kitettek magukért diákjaink. Kiss Kinga 10. B osztályos tanulónk 1., Czanik Szilvia 11. D osztályos tanulónk 3., Naár Irisz (10. C) pedig 4. helyezést ért el. Felkészítő tanáruk Vajdáné Sásdi Mercédes tanárnő.

5. helyezést ért el Fejes Roland 11. B osztályos tanulónk a Szegedi Tudományegyetem Angol-Amerikai Intézete által szervezett regionális angol nyelvi versenyen. Felkészítő tanára Kocsis Andrea tanárnő.

Immár nyolcadik alkalommal rendezték meg – 1100 diák részvételével – a Mentors Digitális Nyelvi Versenyt. Az Arany János Tehetséggondozó Program tanulóinak meghirdetett versenyen minden évben szép sikereket érnek el diákjaink. Ez az év azonban minden eddigi eredményt felülmúlt: az első öt hely mindegyikén radnótis diák végzett.
  1. helyezett: Hantosi Dóra (13. T osztályos tanuló, felkészítő tanára Mestra Ágota tanárnő)
  2. helyezett: Balog Anna (13. T, Mestra Ágota)
  3. helyezett: Nagy Bernadett (12. T, Drevenka Istvánné Lovász Ágnes)
  4. helyezett: Bánóczky Gabriella (13. T, Mestra Ágota)
  5. helyezett: Boszorád Réka (13. T, Mestra Ágota)
10. helyezett: Balázs Ivett (12. T, Drevenka Istvánné Lovász Ágnes)

Tizedik alkalommal rendezte meg a Nyelvtudással az Egységes Európáért Alapítvány, a Nemzetközi ECL Nyelvvizsgaközpont Nemzetközi Titkárságának és az ECL Nyelvvizsgarendszer Magyarországi Elnökségének támogatásával a középiskolások országos nyelvi versenyét.
A nyelvvizsgával nem rendelkező diákok között angol nyelvből Urbán Dávid 10. M osztályos tanuló 3., Bélteki János Benjámin pedig 5. helyezést ért el. Felkészítő tanáruk Ruszkai Andrea, illetve Drevenka Istvánné Lovász Ágnes tanárnő. Ugyancsak döntőbe jutott Pályi Anna 9. C, Nagy Bernadett 12. T, valamint – német nyelvből – Balázs Erika 13. T osztályos tanuló.

Több versenyen is kiemelkedő eredményeket értek el tanulóink.
Bethlen Gábor Református Gimnázium Megyei Idegen Nyelvi Versenyén olasz nyelvből 1. helyezést ért el Farkas Mónika (10. D, felkészítő tanára Dr. Róth Márton) és Tóth-Molnár Anna (12. A, Kocsis Andrea), Németh Gerda (10. D, Dr. Róth Márton) pedig 3. lett. Ugyanitt Kiss Kinga (10. B, Vajdáné Sásdi Mercédes) francia nyelvből 2., Molnár Mihály (9. C, Csősz Róbert), illetve Sarnyai Benedek Máté (9. C, Csősz Róbert) pedig német nyelvből 2., illetve 3. helyezést ért el.

Krúdy Fordítóversenyen Gál Hanna 12. A osztályos tanuló (felkészítő tanára Ruszkai Andrea és Fehér Zsuzsanna) 1., Hantosi Dóra 13. T osztályos tanuló (tanára Mestra Ágota tanárnő) pedig 2. helyezést ért el.

Hetedik helyezést ért el Széles Kata 10. M osztályos tanulónk (felkészítő tanára Ruszkai Andrea tanárnő) a Tini agy Angol nyelvi levelezős verseny országos döntőjében.

Tisza-parti English Competition:
2. helyezett Schrettner Jakab (7. M)
5. helyezett Török Ádám (7. M)

AJTP Angol Nyelvi Verseny – Pápa:
  5. helyezett Nagy Bernadett (12. T)
14. helyezett Mihály Lívia (11. T)