Idegen nyelvek (2012-2013)

10. Jernei Gabriella 12.C, Balog Gábor, Szabó Helga Katalin
24. Tajti Franciska 12.D, Balog Gábor
28. Vajda Balázs 12.A, Balog Gábor

Szép eredményeket értek el diákjaink a Deák Ferenc Gimnázium által szervezett Deák Megyei Fordítóversenyen. Angol nyelv: 2. helyezett Török Zsófia Sára (11. C; felkészítő tanára Mestra Ágota, Ruszkai Andrea) Olasz nyelv: 1. helyezett Dóri Edina (12. B, Dr. Róth Márton) 2. helyezett Ungár Anikó (12. A; Dr. Róth Márton)Spanyol nyelv: 2. helyezett Majoros Csilla (12. A; Balog Gábor)

Eredményesen szerepeltek tanulóink az Angol szépkiejtési versenyen. Lajkó Ágoston 9. M osztályos tanuló 2., Ahmed Saza Jalaleidein 9. C pedig 3. helyezést ért el. Felkészítő tanáruk Ruszkai Andrea, illetve Mestra Ágota.

Különdíjat kapott Fejes Roland 10. B osztályos tanulónk az „Európa ifjú költője” elnevezésű német-magyar, angol-magyar műfordító versenyen.

Szép eredményeket értek el tanulóink az Angol Nyelvi és Országismereti Versenyen.
Az eredmények:
2. kategóriában Andó Angelika (8. M ) az igen előkelő 4. hely.et szerezte meg. Felkészítő tanára Fehér Zsuzsanna tanárnő. Ugyanebben a kategóriában Tímár Veronika (8. M – Fehér Zsuzsanna) 12. lett.
4. kategóriában Rudisch Ferenc (10. D – Ruszkai Andrea) 14., az 5. kategóriában Beretka Lilla (10. C – Fehér Zsuzsanna, Ruszkai Andrea) 14., a 7. kategóriában Török Zsófia (11. C – Ruszkai Andrea) 15. helyezést ért el.

A hódmezővásárhelyi Magyar-Francia Baráti Társaság által 2013. március 21-én megrendezett francia nyelvű regionális versmondó versenyen nagyon szép eredményeket értek el tanulóink. A 9-10.osztályosok versenyében Czanik Szilvia 10. D osztályos tanuló 1. (felkészítő tanára Bencsik Judit tanárnő), Naár Írisz 9. C osztályos tanuló 2. helyezést ért el (felkészítő tanára: Vajdáné Sásdi Mercédes). A 11-12. osztályosok versenyében Rostás Zsuzsanna 11. A osztályos tanuló 2. helyezett lett ( felkészítő tanára:Vajdáné Sásdi Mercédes).

Szép eredményeket értek el tanulóink a Megyei Idegen Nyelvi és Országismereti Versenyen. Olasz nyelvből a 9. osztályosok között Németh Gerda (9.D, felkészítő tanára Dr. Róth Márton tanár úr) 1. helyezést ért el.  A 11. osztályosok versenyén Tóth-Molnár Anna (11.A, Kocsis Andrea) 3., a végzősök között Ungár Anikó (12.A, Dr. Róth Márton) 1., Dóri Edina (12.B, Dr. Róth Márton) 2. lett. Francia nyelvből a kilencedikesek között Naár Irisz (9.C, Vajdáné Sásdi Mercédes) 4. helyezést ért el. Német nyelvből a kilencedikesek között Boldogkői Miklós  (9.B, Mikecz Éva) nyerte a versenyt.

5. helyezést ért el Ahmed Shaza Jalaleidin 9. C osztályos tanulónk a Nyelvtanulással az Egységes Európáért Alapítvány által szervezett Országos Nyelvi Versenyen angol nyelvből. Felkészítő tanára Mestra Ágota tanárnő.

A Szegedi Tudományegyetem Hispanisztika Tanszéke több fordulóból álló tanulmányi versenyt szervezett szegedi középiskolások számára. A „Mit tudok a hispán kultúráról?” című disszeminációs versenyben a hat induló csapat közül iskolánk diákjai az értékes 2. helyet szerezték meg. A csapat tagjai: Ambrus Lili Katalin (10. C), Nagy Tímea (10. C), Szabó-Bozsó Csilla (10. C). Felkészítő tanáruk Szabó Helga Katalin tanárnő.
Az előző évekhez hasonlóan, idén is kiemelkedően szerepeltek „aranyos” diákjaink a Mentors Angol nyelvi digitális versenyen. A több mint 1000 indulót felvonultató verseny 30 fős döntőjébe 7 radnótis diák jutott be. Közülük öten a legjobb hat között végeztek!
Az eredmények:- 2. helyezett Hantosi Dóra (12. T osztály, felkészítő tanára Mestra Ágota tanárnő)
– 4. helyezett Juhász-Szabó Sándor (13. T, Kocsis Andrea)
– 5. helyezett Nagy Bernadett (11. T, Drevenka Istvánné Lovász Ágnes)
– 5. helyezett Tornyai Tamás (12. T, Mestra Ágota)