Idegen nyelvek (2008-2009)

ANGOL NYELV:

Eredményesen szerepeltek gimnáziumunk diákjai a 2009. évi Angol Nyelvi és Országismereti Versenyen. A 350 induló között Kertai Nóra 4., Engi Zsófia 6., Pintér Péter 14., Fürtön Sarolta 31. helyezést ért el. A 10.C osztályos tanulók felkészítő tanára Fehér Zsuzsanna tanárnő.

A városi Krúdy Fordítóversenyen András Csaba 11.M osztályos tanulónk 1. helyezést ért el. Felkészítő tanára Ruszkai Andrea tanárnő. Ugyanitt Márok Soma (11.C) 3., Kertai Nóra (10.C) 4., Pintér Péter (10.C) és Engi Zsófia (10.C) 5. helyezést ért el.  Atizenegyedikesek felkészítő tanára Ruszkai Andrea, a tizedikeseké Fehér Zsuzsanna tanárnő.

Rendkívül sikeresen szerepeltek az Arany János Tehetséggondozó Program diákjai számára meghirdetett digitális nyelvi versenyen tanítványaink. A legjobb 10 tanulót felvonultató döntőbe angol nyelvből 6, német nyelvből 1 radnótis diák jutott.
Angol nyelv:
2. helyezett: Szabó Alex 13.T (Duba Tamásné)
2. helyezett: Sosterics Ádám 13.T (Duba Tamásné)
5. helyezett: Molnár Marianna 12.T (Csotó Nagy Mária)
6. helyezett: Szabados Gábor 11.T (Drevenka Istvánné Lovász Ágnes)
7. helyezett: Markó Dávid 12.T (Drevenka Istvánné Lovász Ágens)
8. helyezett: Somogyi Bence 12.T (Drevenka Istvánné Lovász Ágnes)
9. helyezett: Szüllő Virág 11.T (Drevenka Istvánné Lovász Ágnes)

William Blake Angol Nyelvi Szépkiejtési Versenyen Kovács Mónika 9.B osztályos tanuló, Ruszkai Andrea tanárnő felkészítésével . helyezést ért el.

OLASZ NYELV:

A Festival d’ Italiano radnótis díjazottjai:
Prózafordításban 1. helyezést ért el Kiss Melinda Ágnes az Arany János Tehetséggondozó Program 11.T osztályos tanulója. Felkészítő tanára Kocsis Andrea. Az élőbeszéd kategóriában dicséretet kapott Kertai Nóra 10.C osztályos tanuló. Tanárai: Kocsis Andrea és Szabó Helga Katalin.

FRANCIA NYELV:

A Magyar-Francia Baráti Társaság által szervezett megyei francia nyelvű szavalóversenyen Pásztor Edina 11.B osztályos tanuló 2. helyezést ért el. Felkészítő tanára Bencsik Judit tanárnő.

Krúdy Fordítóversenyen francia nyelvből 3. helyezést ért el Pálfi Alexandra 11.C osztályos tanuló. Felkészítő tanára Bencsik Judit.

LATIN NYELV:

latin nyelv OKTV döntőjében 14. helyezést ért el Túri Zita Erzsébet 11.A osztályos tanuló. Felkészítő tanára dr. Jávor György tanár úr.

NÉMET NYELV

NÉMET NYELV:

Az AJTP Digitális Nyelvi Versenyen 18. helyezést ért el Révész Krisztián 12.T osztályos tanuló. Felkészítő tanára Fényes Gertrúd tanárnő.

SPANYOL NYELV:

spanyol nyelv OKTV döntőjében 10. helyezést ért el Dudás Csilla 12.B osztályos tanuló. Felkészítő tanára Szabó Helga Katalin volt. A 12. C osztályos Laskay Krisztina ugyanitt 18. helyezett lett. Tanára balog Gábor tanár úr.