Egyéb (2015-2016)

Rajz / vizuális kultúra

A Kaposvári Táncsics Mihály Gimnázium által meghirdetett Lovas rajzpályazaton  Ács Zsófia 9. D osztályos tanuló 2. helyezett lett. Felkészítő tanára Fiedler Judit tanárnő.

A Reök-palota „Jézus élete” című (Aknay János, ef Zámbó István és tábori csaba festményeiből) megrendezett tárlatához kapcsolódó rajzpályázaton Urszuly Csenge 7. M osztályos tanuló kategóriájában 2. helyezést ért el. Az alkotás a képgaléria nyitóoldalán látható, ill. a vizuART oldalon megtekinthető.

Fodor Bánk (12. C) önarcképe az NDK Művészeti Csoport és a budapesti Deák17 Gyermek és Ifjúsági Művészeti Galéria közös szervezésű alkotói pályázatán díjat nyert, melyet ünnepélyes keretek között jövő héten vehet át.

A pályázat címe „Facebook, lájkok, szelfik… köztünk élő társas magány” volt, melyre összesen 9 pályamunkánk jutott be az alábbi tanulóktól (Néhány kompozíciót hárman, ill. csoportban készítettek a diákok)

Fodor Bánk(12.C)
9. D osztály: Leonardo parafrázis
Hajós Fédra (12.C)
Nagy Kamilla (12.A)
Kovács Kristóf/Erdődi Ádám/Cseh Kristóf (11.M)
Kalcsú Tünde (12.C)
Tornyai Patrik (11.C)
Sántha Blanka (12.C)
Körmöczi Kristóf (9.D)

Gratulálunk Fiedler Judit tanárnő munkájához!

A Szegedi Szakképzési Centrum – Kossuth Zsuzsanna Szakképző Iskola által kiírt „divattörténeti” rajzpályázaton Máthé Lilla 10. B osztályos tanítványunk különdíjat kapott. A versenyen 3 világváros építészeti stílusát feldolgozó, utcai és alkalmi, női, ill. férfi viseletet kellett tervezni. Lilla Moszkva nevezetességeit dolgozta fel – eredményesen. A kiállítás a Kossuth Zsuzsa tagintézmény aulájában március elejéig megtekinthető. Felkészítő tanára Fiedler Judit tanárnő.

A pályázat célja volt,  hogy olyan digitális formátumú pályaművek szülessenek, melyek bemutatva hazánk fontos színhelyeit és jelképeit, a későbbiekben az ózdi Digitális Erőműben zajló Digitális Kárpát-medence kiállítást is színesebbé tegyék. Emellett további cél volt, hogy az alkotás örömén keresztül megmutassuk, hogyan látják az országunk fiataljai hazánkat, milyen értékeket és helyeket emelnek ki, illetve tartanak fontosnak.Iskolánk Animációs Csoportja a „Digitális Erőmű” Kisfilm pályázatán 1. helyezett lett. Kunyi Klaudia és Kócsó Katalin (11.C) ugyancsak 1. helyezést ért el. Az egyéni versenyben Széll Zsófia (11. A) 1.,Benyó Viktória (10. B) 2.,Kalcsú Tünde (12. C) pedig 3. lett. (Felkészítő tanáruk: Fiedler Judit tanárnő.)
1. Az Európai Mobilitási Hét és Autómentes Nap  2015. évi országos kreatív pályázatán (Nemzeti Fejlesztési Minisztérium az Emberi Erőforrások Minisztériumával és a Földművelésügyi Minisztériummal közösen hirdette meg a versenyt)  Túri Regina (12.B) fődíjat nyert. A pályázatra közel 1400 alkotás érkezett, ebből 80-an tárgyjutalmat, 19-en fődíjat vehettek át. A díjat többek között Becsey Zsolt közlekedésért felelős helyettes államtitkár adta át a Hungaroringen. 2.  A budapesti DEÁK 17 Gyermek és Ifjúsági Galéria „Fény és fényjelenségek vizuális megfogalmazása” c. országos fotós versenyen 100 diák 168 alkotása közül 3-at válogatták be a kiállítási anyagba a radnótis tanulók pályamunkái közül. Balla Ráhel (11.D) Összetörtem c. fotójáért 2-3. díjat is kapott „Árnyak és Csillogás kategóriában”. Az egy hónapon át megtekinthető kiállításon  Czakó Anna (12.C): Gömbölyded csillogás, valamint  Balla Petra, Dombovári Ágnes, Huszár Anett, Kerekes Patrícia, Mihály Anett, Szemerédi Regina (10.T): Rembrandt, a fények mestere című parafrázisa is szerepel. 3. A XIII. Diákok Őszi Tárlata „Portré- Fények, színek, tónusok” c. pályázatára beadott alkotásokból a zsűri kiválasztotta Pál Kata (12.C) Félelem c. fotóját, valamint Vályi Adél, Szerédi Gabriella, Fábián Réka, Varga Petra (12.B): Picasso Parafrázis és Kunyi Klaudia (11.C) Leonardo – Hölgy hermelinnel c. kép parafrázisát, melyeket díjazással jutalmazott. ÉRDEKESSÉG: Túri Regina (12.B) fotói szerepelnek a Délmagyarország c. napilapban a Sá-Ra kupa eseményeiről szóló cikk illusztrációjaként.

Egyéb

A „RadnótiSOKK” Babos NikolettHevesi FlóraLakatos BenceVass Viktória 12. C osztályos tanulók alkotta csapata – 5. helyezést ért el a 4 For Europe európai uniós vetélkedő regionális döntőjében.

Az Econventio Kerekasztal Közhasznú Egyesület, az Econventio, a KLIK és az Magyar Művészeti Akadémia együttműködésében meghirdetett „Gazdaság és Kultúra” országos alkotói pályázatán Babos Nikolett 12. C osztályos tanuló pályaműve 3. helyezést ért el. Díjazottunk a budapesti Vigadóban tartott díjátadón egy börzsönyi alkotótáborban való részvételi lehetőséget vehetett át Jankovics Marcell úrtól. A pályázaton Aigner Petra 11.D, Széll Zsófi 11.A, Mészáros Csongor 10.A és Maróti Hanna 12.B osztályos tanulók indultak még.

A Magyar Innovációs Szövetség által, az Emberi Erőforrások Minisztériumával és a MTVA-val közösen meghirdetett Ifjúsági Tudományos és Innovációs Tehetségkutató Versenyen Sipos Bence 12. M osztályos tanulónk  a Raspberry Pi bevezetése az informatika oktatásba című pályamunkájával dicséretet kapott.

Két bronzérmet is szerzett Varró Tamás 11. A osztályos tanulónk a macedóniai Gyorstávírász Világbajnokságon. Tamás a részvételre az országos bajnoki címe révén szerzett jogot.

Szécsényi Márton 10. D osztályos tanulónk, a Király-Kőnig Péter Zenei AMI cselló szakos növendéke felvételt nyert a Darmstadti Ifjúsági Zenekarba. Ezzel elnyerte a lehetőséget, hogy részt vegyen a zenekar szeptemberi németországi turnéján.