Egyéb (2010-2011)

Gimnáziumunk tanulói évről évre kimagaslóan szerepelnek a Bugát Pál Országos Természetismereti Vetélkedőn. A diákok tudásának, lelkesedésének és a szaktanárok színvonalas felkészítő munkájának eredményeként a Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium vezeti a vetélkedő „örökranglistáját”. Az ez évi versenyen tanulóink különösen kitettek magukért.

1. helyezés:
Eperjesi Dávid 12.B
Kátai Csaba 12.B
Mészáros János 11.B

2. helyezés:
Cseh Tamás 12.B
Hézső Tamás 11.B
Kispéter Tamás 12.M

3. helyezés:
Börcsök Bence 12.M
Dudás Zsolt 12.M
Szentirmai Márton 12.B

12. helyezés:
Hegedűs Csaba 12.A
Szabó Martin 12.B
Szekeres Gergő 12.B

mozgóképkultúra és médiaismeret OKTV eredményei:
12. helyezett Balla Viktória Roxána 12.B
14. helyezett Martus Dorina 11.A
17. helyezett Rácz Jennifer 12.C
Felkészítő tanáruk Békési Eszter tanárnő.

Ebben az évben is kitettek magukért gimnáziumunk diákjai a Természetjárók Országos Találkozóján.
A középiskolások versenyében 1. helyezést ért el a Csányi Máté (12.M), Gyetvai Ágnes (volt 12.A), Fodor Anett (volt 12.B), Fodor Hella (12.B), Vajda Balázs (10.A) összeállítású csapatunk.
Az általános iskolások versenyében Zoltán ÉvaVarga-Dudás ZsófiaVárhidi ZsókaKovács-Deák Máté (mindannyian 9.M osztályosok) alkotta csapatunk 2. lett.

Sikeresen szerepeltek iskolánk 8. osztályos tanulói a Gyöngyök és gyémántok a haza és haladás korában regionális műveltségi vetélkedőn.
Dányi Gábor, Márton Boldizsár, Násztor Márk, Volford András összeállítású csapatunk 3., a Balázs Csenge, Kincses Boglárka, Pálfi Lili, Végh Panna alkotta kvartett pedig 4. helyen végzett. Felkészítő tanáruk Bencsik Judit tanárnő.Három radnótis diák is bejutott a mozgóképkultúra és médiaismeret OKTV döntőjébe.
Balla Viktória (12.B), Martus Dorina (11.A) és Rácz Jennifer (12.C) döntőbe kerülése azért is kiemelkedő teljesítménynek, mert a tagozatosok és emelt óraszámban tanulók tudását ugyanolyan kritériumok alapján ítélték meg a bírák, mint azokét, akik minimális óraszámban tanulják a tantárgyat. Hármójuk szorgalmát és tehetségét dicséri ez a siker. Gratulálunk! Felkészítő tanáruk Békési Eszter tanárnő. Első helyezést értek el a kamarazene kategóriában Németh Zsófia és Szabó Zsuzsanna 10.B osztályos tanulók a Szegedi Középiskolások XI. Művészeti Találkozóján.

Második díjat nyert „Légi kötelék” című fényképeivel Vadász Anna (10.B) a 44. Országos Középiskolai Fotókiállításon.

Az 5. BIG DIÁKFILMFESZTIVÁLON Rácz Jennifer 12.C osztályos tanuló „Képeink” című filmjével 2. helyezést ért el, Balla Viktória 12.B osztályos tanulónk pedig különdíjat kapott. Felkészítő tanáruk Békési Eszter.

Az Országos Liszt Ferenc Műveltségi Vetélkedő második fordulójába a Heinc Emília, Kohlmann Dániel, M. Tóth Márton, Pál Kata, Pap-Takács Mónika összeállítású hetedik osztályos csapatunk. A következő fordulót 2011. június 8-án az SZTE Zeneművészeti Karán rendezik. Felkészítő tanáruk Fehér Márta tanárnő.

Nagy küzdelemben 2. helyezést ért el csapatunk a Liszt Ferenc Műveltségi Vetélkedő városi fordulójában. A Heinc EmíliaKohlmann DánielM. Tóth MártonPál KataPap-Takács Mónika összeállítású csapat felkészítő tanára Fehér Márta tanárnő.

1. helyezést ért el Böszörményi Éva (10.M) és Márta Anna (12.A) a Bicinium éneklési versenyen. Felkészítő tanáruk Fehér Márta tanárnő.