A CanSat műholdépítő versenyen
A CanSat műholdépítő verseny döntőjében – melyről korábban már itt írtunk – a gimnáziumunk Canis nevű csapata elnyerte a BME Suborbitals műhelye különdíját: a Project Aurora versenyprojekt keretén belül csapatunk
A CanSat műholdépítő verseny döntőjében – melyről korábban már itt írtunk – a gimnáziumunk Canis nevű csapata elnyerte a BME Suborbitals műhelye különdíját: a Project Aurora versenyprojekt keretén belül csapatunk
A Magyar Tudományos Akadémia alapításának 200. évfordulója alkalmából minden hónapban egy-egy tudományos osztály emlékezik meg a bicentenáriumról (1825 novemberében a pozsonyi országgyűlésen Felsőbüki Nagy Pál kezdeményezése nyomán gróf Széchenyi István
Miszori Márton (8.M osztályos tanulónk) a Neumann János Számítógép-tudományi Társaság által lebonyolított válogatóversenyen elért eredménye alapján tagja lett a 2025-ös EJOI-olimpián (European Junior Olympiad in Informatics) a hazánkat képviselő csapatnak.…
A Szegedi Tankerületi Központ a Fogadalmi templomban rendezett pedagógusnapi ünnepségén adta át az idei intézményi és tanári kitüntetéseit. A tankerületi köszöntőt és az ünnepi műsort követően Miniszteri Elismerő Oklevelet vehetett
A Bolyai János Matematikai Társulat a 2024/25-ös tanévben immár 61. alkalommal rendezte meg a Szőkefalvi-Nagy Gyula Matematikai Emlékversenyt (a verseny névadója, Szőkefalvi-Nagy Gyula a szegedi egyetem Geometriai Tanszékét vezette előbb
A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal a Nemzeti Innovációs Ügynökséggel közösen hirdette meg a 34. Országos Tudományos és Innovációs Olimpiát (OTIO). A zsűri a beérkezett 296 pályázatból 83 pályázatot
Elek János (10.A) a kémia diákolimpia hazai válogatóversenyén első helyen végzett, így a nemzeti csapat tagjaként hazánkat képviselheti majd a Dubajban, július 5-14. között megrendezésre kerülő 57. Nemzetközi Kémiai Diákolimpián
A Kutató Diákok Mozgalma a 2024/25-ös tanévben a jubileumi XXV. alkalommal hirdette meg a Tudományos Diákkörök Kárpát-medencei Konferenciáját (TUDOK). A Kisvárdai Bessenyei György Gimnáziumban megrendezett eseményen Körmöndi Márk és Miszori
A miskolci Földes Gimnázium szervezésében ebben a tanévben is lezajlott az AJTP-Matematikaverseny. Az Arany János Programban tanuló diákjaink idén kiemelkedően szerepeltek a versenyen, és a következő eredményeket érték el: a
A Privátbankár gazdasági szakportál által meghirdetett Pénzügyi Tudatosság Országos Versenyen a Farkas Noémi (10. A), Buchholcz Bora (10. A), Kis Ákos (10. A), Mateas Isabelle (10. M) alkotta radnótis csapat…
Ebben a tanévben fizikából hatan is képviselhették iskolánkat az OKTV két kategóriájában induló 30-30 tanuló között (II. kategória – a fizikát emelt óraszámban tanuló diákok). Ezzel gimnáziumunk a fizika tantárgy
Ebben a tanévben is szép eredményeket értek el iskolánk diákjai a Kenguru Nemzetközi Matematika Tesztverseny magyarországi döntőjében (a verseny francia kezdeményezésre terjedt el világszerte, és egy ötletes ausztráliai tesztversenyen alapult,
A Mozaik Országos Tanulmányi Verseny idei kiírásán biológia tantárgyból (7-8. osztályosok részére) Nádas Zorka Lilla 7.M osztályos tanulónk I. helyezést ért el. Felkészítette: Fazekasné Gulyás Éva tanárnő és Szalai Máté
Ebben a tanévben összesen 5 tanulónk jutott a matematika OKTV döntőjébe. Ezzel a budapesti Fazekas mögött a Szegedi Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium továbbra is a legeredményesebb műhely matematikából. A III.
2025. május 4-6. között a Pécsi Leőwey Klára Gimnázium (10. évfolyam), valamint a Gyöngyösi Berze Nagy János Gimnázium (9. évfolyam) szervezésében rendezték meg a 44. Mikola Sándor Országos Középiskolai Tehetségkutató
Különböző kategóriákban iskolánk 12 tanulója jutott be a 9-10. évfolyamos tanulók országos Arany Dániel Matematikaversenyének döntőjébe. A Bolyai János Társulat által szervezett versenyen ebben az évben is kiváló eredményeket értek
Április végén rendezték meg a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Karán a LVII. Irinyi János Országos Középiskolai Kémiaverseny döntőjét. Vármegyénket 9 diák képviselhette – mindannyian iskolánk tanulói, akik idén is
Ebben a tanévben is kiemelkedően szerepeltek diákjaink az OKTV digitális kultúra II. kategória (programozás) döntőjében. A tanulóink a következő helyezéseket érték el: 9. helyezés: Miszori Gergő (11.M osztály);19. helyezés: Agócs…
A diákolimpiai válogatóversenyek eredményeinek köszönhetően Vigh Zalán 11.M osztályos tanulónk (felkészítő tanárai: Mike János, Schultz János) tagja lett a Közép-európai Matematika Diákolimpia (MEMO) magyar csapatának. A diákolimpiának 2025 augusztusában a
Május(a Naptár ciklusból) Szirom borzong a fán, lehull;fehérlő illatokkal alkonyul.A hegyről hűvös éj csorog,lépkednek benne lombos fasorok.Megbú a fázós kis meleg,vadgesztenyék gyertyái fénylenek.(1941)