Biológia (2012-2013)

Biológia OKTV I. kategória

10. Újházi Mihály(11.M, Gál Viktória)
15. Várhidi Zsóka(11.M, Gál Viktória)
16. Hantosi Dóra (12.T, Törzsök József)
20. Hegedűs Barnabás(11.A, Bán Sándor, Gál Viktória)
39. Király Kamilla(11.A, Bán Sándor, Gál Viktória)
49. Tari Zoltán(11.A, Bán Sándor, Gál Viktória)

Biológia OKTV II. kategória

1. Országh Noémi(12.B, Gál Viktória, Bán Sándor)
15. Török Viktória Réka(12.B, Gál Viktória)
46. Lévay Erika Evelyn (12.A, Bán Sándor)
48. Kovács Péter(12.B, Gál Viktória)

XXIII. Nemzetközi Biológiai Diákolimpia

XXIII. Nemzetközi Diákolimpiát Szingapúrban rendezték július 8-15. között 59 ország 234 diákjának részvételével.Iskolánk tanulói közül Országh Noémi (11.B) ezüstérmet, míg Hézső Tamás (12.B) bronzérmet szerzett. Noémi a legjobb magyar eredményt érte el a 11. évfolyamosok között. A nagyszerű eredményt elért diákok felkészítő tanára, mnetora Gál Viktória tanárnő és Bán Sándor tanár úr.

Ismét első hely az Árokszállásy Biológiaversenyen

Első hely 8. osztályosként, első hely 10. osztályosként és első hely 12. osztályosként… Országh Noémi 12. B osztályos tanulónk érte el e kiemelkedő sikereket a Dr. Árokszállásy Zoltán biológia-környezetvédelmi emlékversenyen. Arra, hogy egy tanuló mindhárom kategória versenyét megnyerje nem volt még példa a verseny 15 éves történelmében. Felkészítő tanára Gál Viktória tanárnő.

11-12. évfolyamosok versenyén 15-17. helyen végzett Karkas Réka (12. B, felkészítő tanára Bán Sándor) és Szabó Réka (12. B, Fazekasné Gulyás Éva), s 21. lett Hojsza Fruzsina (12. B, Fazekasné Gulyás Éva).
A 9-10. évfolyamosok 33 fős döntőjébe 11 radnótis tanuló jutott be, azaz az ország legjobb biológusainak harmada radnótis diák volt.
– 5-7. helyezést ért el Orosz Anna Boglárka (10. B, Gál Béla, Fazekasné Gulyás Éva)
– 10. helyezést ért el Kopasz Anna Georgina (9. B, Gál Viktória)
– 11-12. helyezést ért el Gutási Anett (10. B, Gál Béla, Fazekasné Gulyás Éva), Nikolényi Gergő (9. B, Bán Sándor)
– 13-14. helyezést ért el Gutási Anikó (10. B, Gál Béla, Fazekasné Gulyás Éva), Bálint Armand (10. B, Fazekasné Gulyás Éva)
– 22-23. helyezést ért el Sántha Bence (9. B, Bán Sándor), Gausz Flóra (9. B, Bán Sándor)
– 24. helyezést ért el Csontos Angelika (10. B, Gál Béla, Fazekasné Gulyás Éva)
– 28. helyezést ért el Fábián Réka (9. B, Bán Sándor)
– 32. helyezést ért el Hajdú Petra (10. B, Gál Béla, Fazekasné Gulyás Éva)

XXIII. Hermann Ottó Országos Biológiai Verseny

4. helyezést ért el Kovács Kristóf Károly 8. M osztályos tanulónk a XXIII. Hermann Ottó Országos Biológiai Verseny megyei fordulóján. Felkészítő tanára Fazekasné Gulyás Éva tanárnő.

Nagyszerű eredmény a Nemzetközi Biológiai Diákolimpián

Idén a svájci Bernben rendezték a 24. Nemzetközi Biológiai Diákolimpiát, ahol a magyar csapat a résztvevő 62 ország között az érmek alapján 13. helyezést érte el, ami Európában (32 ország) a német csapat teljesítménye mögött a 2. legjobbnak számít holtversenyben Litvániával, Angliával és Hollandiával. A magyar versenyzők összesen 3 ezüst és egy bronzérmet szereztek.
A magyar csapat legjobban teljesítő versenyzője Országh Noémi, iskolánk volt 12.B osztályos tanulója volt, akinek elméleti teljesítménye különösen kiemelkedő lett. Összességében Noémi a 28. helyen zárt a 240 versenyző között, ami egy értékes ezüstérem megszerzéséhez volt elegendő.
Noémi felkészítő tanárai: Gál Viktória tanárnő és Bán Sándor tanár úr voltak.

Szép eredmények a Kitaibel versenyen

Diákjaink sikeresen szerepeltek a 2013. évi Kitaibel Pál Nemzetközi Biológiai és Környezetvédelmi Verseny döntőjén. A 9. évfolyamos gimnazisták versenyén Varga Petra (9.B) 6. helyezést ért el. Ugyanebben a kategóriában Tóth Zsófia (9.B) 17. lett. Mindkettőjük felkészítő tanára Bán Sándor tanár úr volt. A 10. osztályos gimnazisták között Bálint Armand (10.B) 31. helyezést ért el. Felkészítő tanára Fazekasné Gulyás Éva tanárnő.