Biológia (2009-2010)

2010. július 10-18. között rendezték meg a dél-koreai Changwoni Nemzeti Egyetemen a 21. Nemzetközi Biológiai Diákolimpiát. Hazánk először képviseltette magát csapattal a világ legrangosabb biológiaversenyén.
A csapat tagjai mindannyian a 235 fős mezőny első harmadában végeztek. Novinszky Péter (12. évfolyam; NyME Bolyai János Gyakorlógimnázium – Szombathely) és Gyenes Bertalan (12. évfolyam; Fazekas Mihály Főváros Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium) ezüstérmet, míg iskolánk két tanulója Szentirmai Máron és Nászai Máté (mindketten 11.B osztályos tanulók; tanáruk Bán Sándor tanár úr) pedig bronzérmet szereztek. Ezzel az eredménnyel a nem hivatalos országok közötti pontversenyben a résztvevő közel 60 ország közül Magyarország 14. lett, a 24 jelen lévő európai ország között pedig a 3. legjobb teljesítményt nyújtotta. (Európában csak a németek és a közel azonos teljesítményt nyújtó csehek előztek meg bennünket.)

Az Európai Unió Természettudományos Diákolimpiáján (EUSO) résztvevõ mindkét magyar csapat aranyérmes lett. Így az országok közötti nemhivatalos éremtáblázaton Magyarország Németországgal holtversenyben az 1. helyen végzett!
A versenyen 21 EU-ország 42 csapata vett részt, mindegyik csapatban 1-1 kémia, biológia és fizika „szakértõvel”. A csapatok biológus tagjai iskolánk tanítványai voltak.
„B” csapat (abszolút 3. hely):
Batki Bálint – ELTE Apáczai Csere János Gyakorlógimnázium (tanárai: Zsigri Ferenc, Villányi Attila)
Bencskó György – Fazekas Mihály Fõvárosi Gyakorlógimnázium (t: Albert Attila)
Szentirmai Márton – Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium, Szeged (t: Bán Sándor)
„A” csapat (abszolút 6. hely):
Nászai Máté – Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium (t: Bán Sándor)
Sebõ Anna – ELTE Apáczai Csere János Gyakorlógimnázium (t: Villányi Attila)
Várnai Péter – ELTE Apáczai Csere János Gyakorlógimnázium (t: Pákó Gyula, Flórik György)
Csapatvezetõk: Vankó Péter (BME-Fizikai Intézet), Bán SándorGál Viktória

Szép eredményeket értek el iskolánk tanulói a Dr. Árokszállásy Zoltán Országos Biológiaversenyen II. kategóriájában.
  2. helyezett: Kovács Mónika Gabriella 10.B (felkészítő tanára Gál Viktória)
  5. helyezett: Mészáros János Tamás 10.B (Gál Viktória)
12. helyezett: Hézső Tamás 10.B (Gál Viktória)
18. helyzeett: Tóth Csanád 10.B (Gál Viktória)
21. helyezett: Kovács Amarilla Edit 11.T (Fazekasné Gulyás Éva)
32. Németh Dóra Tünde 9.B (Fazekasné Gulyás Éva)

Nagyszerű eredményeket értek el a radnótis tanulók a Nemzetközi Biológiai Diákolimpia Válogatóversenyen.
Bán Sándor tanát úr tanítványai közül Nászai Máté (11.B) 1., Szentirmai Márton (11.B) 2. helyezett lett. Ezzel Máté és Márton tagja lesz a Magyar Olimpiai csapatnak!
Ugyanezen a válogatón Körmöczi László (12.A) 6., Eperjesi Dávid (11.B) 7., Cseh Tamás (11.B) 8., Hézső Tamás (10.B – felkészítő tanára Gál Viktória) 13. helyzést ért el.

Népes csapat képviselte iskolánkat a biológia OKTV döntőjében.
Biológia II. kategória:
  7. helyezést ért el Hawchar Fatime (11.B). Felkészítő tanára Bán Sándor tanár úr.
13. helyezett Petri László (12.A – Bán Sándor)
19. helyezett Kopniczky Margarita Borbála (12.A – Fazekasné Gulyás Éva)
20. helyezett Nyitray Réka (12.A – Bán Sándor)
21. helyezett Eperjesi Dávid (11.B – Bán Sándor)