Angol (2011-2012)

Sikeresen szerepeltek tanulóink a Deák Ferenc Gimnázium által szervezett Megyei Fordítóversenyen.
Angol nyelvből Martinek Vilmos (12.M) 3. helyezést ért el. Felkészítő tanára Duba Tamásné tanárnő. Nagyszerűen szerepeltek a radnótis diákok a William Blake Angol Nyelvi Szépkiejtési Versenyen. Az első helyet Muhel Tamara (13.T), a 2. helyet pedig Békési Dóra (11.D) szerezte meg. Felkészítő tanáruk: Mestra Ágota, illetve Ruszkai Andrea tanárnő. Szép eredményeket értek el diákjaink az Országos Angol Nyelvi és Országismereti Verseny döntőjében.2. kategória (492 induló)
6. helyezett Urbán Dávid (8.M osztályos tanuló, felkészítő tanára Ruszkai Andrea tanárnő)
10. helyezett Gyulai-Nagy Szuzina (8.M, Ruszkai Andrea) 3. kategória (853 induló)
6. helyezett Gál Hanna (10.A, Fehér Zsuzsanna) 4. kategória (611 induló)
7. helyezett Fábián Áron (11.D, Ruszkai Andrea) Első helyezést ért el Tímár Veronika 7.M osztályos tanulónk a Tisza-parti Általános Iskola által szervezett Városi angol nyelvi versenyen. Felkészítő tanára Fehér Zsuzsanna tanárnő. A korábbi évekhez hasonlóan kitettek magukért AJTP-s diákjainak a Mentors Digitális Nyelvi Versenyen. A több mint ezer versenyző közül Jámbor Krisztián és Papp  Dávid (13.T) szerezte meg – holtversenyben – az első helyet. Felkészítő tanáruk Mestra Ágota tanár nő.  Nagyszerű eredményeket értek el tanulóink az ECL Országos Nyelvvizsga Verseny döntőjében.
A nyelvvizsgával még nem rendelkezők között Hantosi Dóra (11.T osztályos tanuló, tanára Mestra Ágota tanárnő) 5., Papp Brigitta (12.T, Balogh Zsuzsanna, Duba Tamásné, Kocsis Andrea) pedig 7. helyen végzett.
A nyelvvizsgával rendelkező tanulók között Török Zsófia (10.C, Mestra Ágota, Ruszkai Andrea) 3., Kispál Zoltán (13.T, Mestra Ágota) 4., Csirik András (11.A, Ruszkai Andrea) 7., Fodor Csilla (13.T, Mestra Ágota) 8. helyen végzett.
A több mint ezer versenyzőt felvonultató országos verseny döntőjébe Mestra Ágota tanárnő tanítványai jutottak be a legnagyobb számban, amiért a tanárnő különdíjat kapott.
Gratulálunk a szép eredményekhez! 3. helyezést ért el Sándorfi Rebeka (11.B) a Krúdy Fordítóversenyen. Felkészítő tanára Ruszkai Andrea.  Harmadik helyezést ért el Németh Zita 8.M osztályos tanuló a Shakespeare Műfordító Versenyen. Felkészítő tanára Ruszkai Andrea tanárnő. AJTP Országos Nyelvi Verseny (Pápa): Szemerédi Katalin (12.T) 2., Papp Brigitta (12.T) 4. helyezést ért el. Tanáraik: Balogh Zsuzsanna, Duba Tamásné, Kocsis Andrea.