AJTP (2010-2011)

Az 1956-os forradalom tiszteletére a szolnoki Hild Viktor Városi Könyvtárban 14. alkalommal megrendezett országos szavalóversenyen nyolcadik helyezést ért el Kiss Gerda 13.T osztályos tanuló. Felkészítő tanára: Plugor Magor.

3. helyezést ért el az AJTP-s iskolák Aranytoll Helyesírási versenyén Szemerédi Katalin (11.T). Felkészítő tanára Vajdáné Sásdi Mercédes.

1. helyezést ért el, s ezzel jogot szerzett az országos döntőn való részvételre Szemerédi Katalin 11.T osztályos tanuló az Implom József Helyesírási Verseny megyei döntőjében. Felkészítő tanára Vajdáné Sásdi Mercédes.

Szépen szerepeltek diákjaink a Savaria Történelem Verseny országos döntőjében. Martus Nikolett (11.T) 16., Csányi Sándor Zoltán (11.T)  pedig 23. helyezést ért el. Felkészítő tanáruk Csősz Róbert tanár úr.Kitettek magukért „aranyos” tanulóink a MENTORS angol nyelvi verseny döntőjében.  A több fordulós verseny dobogóját ugyanis „kibérelték” maguknak a radnótis diákok.1. helyezést ért el Papp Dávid (12.T)2. helyezést ért el Muhel Tamara (12.T)
3. helyezést ért el Jámbor Krisztián (12.T)
7. helyezést ért el Mátó Ágnes Réka (12.T)
Felkészítő tanáruk Mestra Ágota tanárnő.

Az Arany János Tehetséggondozó Program Országos Sporttalálkozóján a 9.T osztály tanulói képviselték iskolánkat.
Lányaink lenyűgözően szép és sikeres játékkal megnyerték a viadalt. Minden mérkőzésüket magabiztos, tetszetős játékkal abszolválták. A csapat tagjai: Sipka Bernadett, Fenster Dorina, Vidovics Kata, Balázs Ivett, Erdős Mercédesz.
A fiúk is megnyerték a csoportküzdelmeket, a döntőben pedig a dicséretes 3. helyet sikerült elérniük. A csapat tagjai: Szél Szilárd, Vida György, Bélteki Benjámin, Tóth Bence, Panyik Tóth Márk. A csapatok felkészítő tanára Fekete Frigyes tanár úr.

A 2010-2011. tanév Arany Dániel Matematikai Tanulóversenyen a haladók I. kategóriájában 2. díjat kapott Vidovics Réka 11.T osztályos tanuló. Felkészítő tanára Dr. Kosztolányiné Nagy Erzsébet tanárnő.

2011. április 15-17-én a szegedi  Radnóti Miklós Kísérleti Gimnáziumban rendeztük a Középiskolások Fekvenyomó Bajnokságát (Diákolimpiáját). Iskolánk tanulói remekeltek a versenyen. Csapatban immár 8. alkalommal diadalmaskodtunk. Egyéniben 7 bajnoki címet szereztünk, emellett számos érem is gazdagította tanulóink dicsőség listáját. Az „aranyos” tanulók eredményei:
A Diákolimpia bajnokai: Balázs Erika, K
iss Lilla, Hupp Bettina, Szabó Márta.
Ezüstérmes:
Bujdosó Beatrix, Szabó Mónika.
Bronzérmes: Bujdosó Brigitta.
Az abszolút bajnoki címet Szabó Márta nyerte el 90 kg-ot emelve, ezzel 96 Wilks pontot szerezve.

Kiválóan szerepeltek iskolánk tanulói a nagyszalontai Arany János Művelődési Egyesület által megrendezett XVI. Arany János Vers- és Prózamondó Versenyén. A 11-13. évfolyamos diákok között Kiss Gerda Zsuzsanna (13.T) szerezte meg az első helyet. Felkészítő tanáruk Plugor Magor.

Első helyezést ért el Kiss Gerda Zsuzsanna 13.T osztályos tanuló a Csongrád Megyei Középiskolás Ady Endre Vers- és Prózamondó Versenyen. Felkészítő tanára Plugor Magor tanár úr.

Sikeresen szerepeltek tanulóink a Megyei Idegen Nyelvi és Országismereti Versenyen.

1. helyezést ért el olasz nyelvből Kis Melinda (13.T – Kocsis Andrea)

Fekvenyomó Világbajnokság – Sölden
Ifjúsági lányok
+84 kg: világbajnok Kiss Lilla (10.T)
57 kg: 2. helyezett Balázs Erika (10.T)
52 kg: 4. helyezett Bujdosó Beatrix (10.T)
Junior lányok
63 kg: 4. helyezett Szabó Márta (12.T)

Az Arany János Tehetséggondozó Program XI. Művészeti Fesztiválján 9.T osztály Heltai Gáspár fabuláiból készített produkciójával színház kategóriában elnyerte a fesztivál fődíját. (Felkészítő tanár: Békési Eszter). Két ezüst minősítést is hazahoztak diákjaink: Dávid Eszter prózaírás és Tóth Bence versírás kategóriában.