A Kutatók éjszakája Középiskolai Kémiaverseny országos fordulóján háromfős csapatunk 4. helyezést ért el. Az idén a budapesti Fasori Evangélikus Gimnáziumban (szeptember 28-án) megrendezett döntőbe a júniusi nevezési forduló beküldött feladatsora alapján hívták meg a legjobb 10 csapatot. A versenyen hat látványos kísérletet kellett a diákoknak elvégezniük, majd azt magyarázniuk, illetve a kísérlethez tartozó néhány feladatot megoldani.

A javítás ideje alatt játékos feladatok megoldatásával (puzzle-kirakással, tánctanulással, közös zenéléssel, énekléssel) szórakoztatták a versenyzőket. Csapatunk tagjai: Elek János (10.A), Nagy Zsuzsanna (11.A) és Szökő Tamás Tas (11.A). Felkészítő: Csúri Péter tanár úr.