A Szegedi Tudományegyetem a European University Alliance for Global Health (EUGLOH) európai egyetemi szövetség tagjaként rendezte meg a szövetség soron következő éves találkozóját, melynek keretében 2024. június 11-14. között Szegeden különböző tudományos találkozókat, szakmai eseményeket és helyi kulturális rendezvényeket tartottak.

Az egyetem József Attila Tanulmányi és Információs Központjában megrendezett előadáson iskolánk tanulói is részt vettek, és találkozhattak a rendezvénysorozat kiemelt vendégeivel, a 2023. év két Nobel-díjas kutatójával, Karikó Katalinnal és Anne L’Huillierrel. Ezt követően egy szemináriumon személyesen is meghallgathatták Anne L’Hullier prezentációját. Az eseménysorozat teljes programja itt érhető el.