Az Eötvös Loránd Tudományegyetem Savaria Regionális Pedagógiai Szolgáltató Központ huszonötödik alkalommal rendezte meg a 9-10. évfolyamos tanulók Savaria országos történelem tantárgyi versenyét, amit kis OKTV-nek is szoktak nevezni.

Az idei tanévben 310 iskola vett részt a versenyen, 2834 fő indult az iskolai fordulón. Ez a tavalyi létszámnál magasabb. A megyei fordulókon 9. évfolyamon 228, valamint 10. évfolyamon 355 versenyző vett részt. A megyei forduló eredménye alapján a két kategóriában az országosan legjobb teljesítményt nyújtó 15 – 15, összesen 30 tanuló jutott az országos döntőbe. A verseny döntőjét 2024. április 19-20-án rendezték Szombathelyen.

A 10. évfolyamosok versenyében a legjobbak között végül iskolánk humán tagozatos diákja, Balázs Fanni (10.D) nagyszerű teljesítménnyel 3. helyen végzett. Tanulónk felkészülését Várhidi Gyula tanár úr segítette.