Iskolánk biológia tagozatos diákjai az elmúlt hetekben kimagasló eredményeket értek el két országos biológia verseny döntőjében is. Mindkét versenyben a legtöbb versenyzőt döntőbe juttató iskolák között szerepeltünk.

Dr. Árokszállásy Zoltán Biológiai és Környezetvédelmi Verseny

Az idei versenyen iskolánk tanulói a következő eredményeket érték el:
A III. kategóriában 1. helyezést és a különdíjat is Bősze Boldizsár 12.B osztályos diákunk nyerte el (felkészítő tanára: Seres Ádám Zoltán). Ugyanebben a kategóriában az egy évvel idősebbekkel együtt versenyezve Ugrin Barnabás 4., Bakos Emese 15., Guth Noémi 19., Kertai Márton 20., míg Nyeste Norbert László 23. helyezett lett a 31 döntős között. E diákok mindannyian 11.B-sek, felkészítő tanáraik Bán Sándor és Borbola Andrea.
A II. kategóriában Budai Krisztina 10.B osztályos tanulónk 10. helyezett lett, őt ugyancsak Seres Ádám Zoltán tanár úr készítette fel.

Dr. Szentágothai János Biológiaverseny

Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Karán plusz pontot érő idei versenyen is kiemelkedő eredményességgel képviselték iskolájukat diákjaink.
Az I. díjat Bősze Boldizsár 12.B, a II. díjat Simonka Sára Réka 11.B nyerte el. A versenyen értékes helyezést szerzett továbbá Magyar Bence (12.B), aki 5., Bakos Emese (11.B), aki 9., Gulyás Bence (11.B), aki 13., Guth Noémi (11.B), aki 14.,  Darvasi Csongor Richárd (11.B), aki 17., Horváth Anna (11.B), aki 18. és  Nagy Kristóf Tamás (11.B), aki 22. lett a versenyben. A 12.B osztályos diákok felkészítő tanára Seres Ádám Zoltán tanár úr, míg a 11.B osztályosoké Bán Sándor tanár úr és Borbola Andrea tanárnő voltak.