Baka István (1948-1995) születésének 75. évfordulóján ünnepélyes keretek között rendezték meg a költő szülővárosában, Szekszárdon az idei versmondó versenyt. Iskolánkat három diákunk képviselte 3-3 költeménnyel az egész napos rendezvényen: Lénárdt Olivér és Sipos Zsófia (mindketten 9.T), valamint Németh Bercel (12.M) kiemelkedően szerepeltek a Kárpát-medencei Baka István vers-, énekelt vers- és prózamondó versenyen.

Lénárdt Olivér és Németh Bercel versmondásait különdíjjal is értékelte a zsűri, melynek tagjai voltak: Zalán Tibor költő, író; Fábián Péter színész, színházi rendező; Orbán György tanár, előadóművész. A rendezvényen részt vett Baka István családja, szeretettel biztatva helytállásra a versenyzőket. A városnézés és a tartalmas szakmai beszélgetések után megállapíthattuk: ide mindig vissza kell jönni! Németh Bercelt felkészítette: Fabulya Andrea Erika tanárnő, Lénárdt Olivért és Sipos Zsófiát felkészítette: Vajdáné Sásdi Merdédes tanárnő.

A verseny beszámolója itt tekinthető meg: https://www.facebook.com/Baka/Szekszárd/Szeged/RMG