Gimnáziumunk humán tagozatos diákjai egész napos interaktív programon vettek részt az Országházban, ahol a parlamenti Demokráciajáték keretében országgyűlési képviselők szerepébe bújva testközelből ismerkedhettek meg a törvényhozók munkájával és a törvényhozás folyamatával.

A részt vevő 12.D és 11. D osztályos diákok egy parlamenti frakciót alkottak (frakcióvezető: Tóth-Godó Benedek, vezérszónok: Tóth Róbert Bence). A Makai Emma által beterjesztett törvényjavaslatot a másik három frakcióval együtt plenáris és bizottsági üléseken megvitatták és módosították, majd a plenáris vita után a felsőházi ülésteremben szavaztak róla. A szavazás után a frakció képviselői (Tényi Réka, Nagy Attila Áron) sajtótájékoztatót tartottak. Ari Roland és Varga Benedek házelnöki és jegyzői szerepben is kipróbálhatta magát. A csoport felkészülését Csősz Róbert tanár úr segítette.