Az ELTE Origo Nyelvi Centrum által szervezett Szabari Krisztina Országos Fordítási Versenyen iskolánk 11.C osztályos tanulója Gajzer Anna 3. helyezést ért el. Szabari Krisztina a magyar alkalmazott nyelvészet és a fordítástudomány kiemelkedő képviselője, tolmácslegenda, angol és német nyelvtudása révén amerikai és németországi akkreditációs testületek tagja volt. Élete utolsó éveiben elkezdte felfrissíteni francia nyelvtudását is, és Victor Hugóval foglalkozott.

A Szabari-verseny első fordulójában francia szépirodalmi szöveget kellett magyarra fordítani, a döntőben már franciáról magyarra és magyarról franciára is. A kijelölt francia szöveg Claire Hunyadi magyar kötődésű francia írónő regényéből vett részlet volt. Anna felkészítő tanára: Angyal-Tóth Imola tanárnő.