Számos kiváló országos sporteredmény született az elmúlt napokban. A szabadtéri atlétikai időszak beköszöntével sor került az országos diákolimpia atlétikai számainak megrendezésére. Itt kiváló radnótis eredmények születtek: a 4X400m-es váltónk – Burkus Barnabás (12.D), Kovács Árpád (11.B), Vígh Zalán (9.M), Virághalmi Viktor (10.D) összetételben – országos bronzérmet szerzett, míg egyéniben 47,46 mp időeredménnyel Kovács Árpád diákolimpiai aranyérmes lett a 400 m rövid távú bajnokságon. Árpád a napokban ért el 46.98 mp-cel új egyéni rekordot a budapesti WA Continental Tour Bronze nemzetközi versenyen.

Ugyancsak országos bajnokságot nyert Duzmath Izabella (10.M), aki felnőtt országos bajnok lett az uszonyos úszás 1500 méteres felszíni számában, míg bronzérmet szerzett a 800 méteren. Ugyanitt Bagaméry Kamilla (10.M) ért el 5. helyezést a 400 méteres távon. Továbbá az országos kézilabda korosztályos bajnokságban Szabó Medárd Balázs (8.M) az U14-es csapattal 5. helyezést ért el.

A sporteredmények mellett tanulóink a a korábbi Magyarország jó sportolója, jó tanulója elismeréseknél is érdekeltek voltak: ebben a tanévben Bagaméry Kamilla (10.M), valamint Kelemen Maja (11.B) duóban országos 2. helyezett, csapatban 4. helyezett szinkronúszó mellett a díjugrató, junior ranglistavezető, EB-csapattag Kiss Lizanna (11.C) is kiérdemelte az elmúlt tanévben elért kimagasló tanulmányi- és sportteljesítményéért a Magyarország Tehetsége 2022 kitüntető címet.