Iskolánk, a Szegedi Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium fennállásának 125. évfordulója alkalmából versmondó versenyt hirdetett a szegedi középiskolák diákjai számára. Nagy örömünkre 9 szegedi középiskola fogadta el meghívásunkat:

Szegedi Baptista Gimnázium és Technikum;
Szegedi Deák Ferenc Gimnázium;
Szegedi SZC Déri Miksa Műszaki Technikum;
Szegedi SZC Gábor Dénes Technikum és Szakgimnázium;
Szegedi SZC Kőrösy József Közgazdasági Technikum;
Szegedi SZC Krúdy Gyula Szakképző Iskola;
Szegedi SZC Vasvári Pál Gazdasági és Informatikai Technikum;
Szegedi Tömörkény István Gimnázium, Művészeti Szakgimnázium és Technikum;
SZTEJKI Eötvös József Gimnázium.

A verseny döntőjét 2023. május 25-én rendeztük gimnáziumunkban. A versmondók egy kötelező (Himnusz a békéről) és egy szabadon választott Radnóti-verssel ajándékozták meg a hallgatóságot és a zsűrit, amelynek elnöke Sziládi Hajna színművész, a Szegedi Nemzeti Színház társulatának tagja volt.

A versmondó verseny díjazottjai:
I. díj: Lengyel Léna (Szegedi Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium; felkészítő tanár: Vancsó Marianna);
II. díj: Rácz Anna (Szegedi Baptista Gimnázium és Technikum; felkészítő tanár: Kottner Viktória);
III. díj: Komáromi Attila Zoltán (SZTEJKI Eötvös József Gimnázium; felkészítő tanár: Bábáné Sándor Ildikó) és Németh Bercel (Szegedi Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium; felkészítő tanár: Fabulya Andrea)

Minden résztvevőnek szívből gratulálunk!