Iskolánk Mike János tanár úr által mentorált sakkcsapatai nagyszerűen teljesítettek az idei diákolimpián is, három korcsoportban is a dobogó közelében végeztek. Az idén a dobogóra nem sikerült felállni, de a legkiegyensúlyozottabban a mi csapataink szerepeltek: négy kategóriában az első tíz között háromszor csak a radnótis csapatok végeztek:

a III-IV korcsoportos fiúk 6. helyezést értek el a következő összeállításban: 1. tábla: Havasi Máté Pál (7.M); 2. tábla: Havasi Huba László (7.M); 3. tábla: Laukó Dénes (9.A); 4. tábla: Szijjártó Csanád (7.M);

az V-VI korcsoportos leányok csapata 5. helyezést ért el a következő összeállításban: 1. tábla: Szamkó Hanna (10.M); 2. tábla: Fülöp Csilla (12.M); 3. tábla: Donáth Lilla (10.M);

míg az V-VI korcsoportos fiúk csapata 4. helyezést ért el a következő összeállításban: 1. tábla: Kocsmár Ákos (10.A); 2. tábla: Herpai József Mátyás (10.A); 3. tábla: Vadkerti Vince (7.M); 4. tábla: Havasi Gergely Bulcsú.

Köszönjük Herpai József tanár úr szombathelyi döntőben nyújtott segítségét!