Az idei tanévben Kazahsztán fővárosában, Asztanában rendezték meg az 57. Mengyelejev Kémiai Diákolimpiát (IMChO) 21 ország és közel 120 diák részvételével. A legnehezebb kémiaversenyként is számon tartott megmérettetés két elméleti és egy laboratóriumi fordulóból áll. Hazánk 2012 óta küld csapatot a diákolimpiára. Idén a csapat tagja volt gimnáziumunk tanulója, Viczián Dániel (12.A) is, aki ezüstérmet szerzett.

Emellett Dani a Nemzetközi Kémiai Diákolimpia (IChO) hazai válogatóján az első kör után az első helyen áll, így jó esélyekkel indul a diákolimpiai csapattagságért. Felkészítő tanára: Szivós Ádám.

Ezúton köszönjük a diákolimpiára való felkészítésben és a versenyre való kíséretben az ELTE TTK Kémiai Intézet oktatóinak segítségét!