Különleges szakmai-módszertani továbbképzésen vehetett részt Biró-Müller Judit, iskolánk angoltanára. A Fulbright TEA – Teaching Excellence Award Program keretében kétszer háromhetes szemináriumon vett részt az USA Külügyminisztériuma által támogatott képzésen keresztül. Előbb a wisconsini egyetemen tanulmányozták a média egyes elméleti kérdéseit, majd egy minneapolisi középiskolai gyakorlat keretében közelebbről is megtapasztalhatták a médiaismeret oktatásának lehetőségeit.

A program során olyan készségek fejlesztésére helyeződött a hangsúly, mint például a kritikus gondolkodás, a médiaértés készsége, a média szerepe a társadalomban. A program során foglalkoztak a legújabb oktatási stratégiákkal, tantervek fejlesztésével, óratervezéssel, a legújabb oktatási technológiákkal.

A tanárnő képes beszámolóját az Új Köznevelés aktuális száma is közreadta.