A Szegedi Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium a HVG által összeállított 100 legjobb középiskola rangsorában idén a 29. helyen végzett (a rangsor 754 középiskola adatai alapján készült, módszertana szerint az országos kompetenciamérések, az érettségi eredmények, valamint a középiskolákból a hazai felsőoktatásba felvételt nyert diákok felvételi pontszámai alapján). Ez a legjobb dél-alföldi helyezés.

Az adatbázis szerint tavaly mintegy 18 ezer diák indult az Országos Középiskolai Tanulmányi Versenyen. A kimutatás szerint iskolánk valamennyi középiskola között a versenyen döntőbe jutott tanulók száma alapján 1. helyezést ért el biológiából és földrajzból. 2. helyezést ért el fizikából; 3. helyezést ért el matematikából; 4. helyezést ért el kémiából, illetve 6. helyezést ért el informatikából (emellett számos kiemelkedő nyelvi és humán eredménnyel is rendelkezik). A fenti versenyeredmények összesítése szerint ez a 2. legjobb országos helyezés.