Március 17-19. között rendezték az Egri Szilágyi Erzsébet Gimnázium szervezésében a XIX. AJTP Országos Irodalmi Versenyt, melyen iskolánkat Valuska Sára tanárnő mentorálásával 6 tanulónk képviselte. A versenyre Arany János balladáit, illetve Dragomán György A máglya című regényét kellett elolvasniuk. A kétfordulós versenyen nagyon szép eredmények születtek: a 11-12. évfolyamos kategóriában Darabos Miklós (12.T – félkészítő: Vajdáné Sásdi Mercédes tanárnő) 5. helyezést ért el, a 9-10. évfolyamosok között pedig Dódó György (10.T – felkészítő: Gortva Tamás tanár úr) országos 3. helyezett lett.

A képen balról jobbra: Sellei Máté 10.T, Dódó György 10.T, Mák Csaba 9. AJTP, Nagy Levente 11.T, Rostás Rebeka 9. AJTP, Darabos Miklós 12.T