A győri Révai Miklós Gimnázium évről évre országos helyesírási versenyt hirdet az Arany János Tehetséggondozó Programban részt vevő tanulók számára. Az idén 20. alkalommal megrendezett versenyen kiválóan szerepeltek a döntőbe jutott radnótis tanulók:

Kovács-Hegedűs Viktória (9.T) első helyezést ért el, ezzel a 2021/2022-es tanévben ő érdemelte ki az Aranytollat (felkészítette Plugor Magor tanár úr), míg Csiszár Barnabás (10.T) harmadik helyezést ért el (felkészítette Gortva Tamás tanár úr).

Révai Miklós, a versenynek helyszínt adó győri gimnázium névadója egyebek között a magyar helyesírás elveinek első tudományos képviselője. Nagyszentmiklóson született, ezért a közeli Szegeden – a kegyesrendieknél – végezte középiskoláit, és a Dóm Panteonjából ismerhetjük Tóth István róla készült reliefjét.