A 2021. április 9-15. között a georgiai Kutaisziban megrendezett EGMO-n (Európai Leány Matematika Diákolimpia) a magyar csapat idén is bravúrosan teljesített. Egyéniben Hámori Janka (12.M) az aranyéremről mindössze 1 ponttal lemaradva ezüstérmet szerzett. A versenyt a járványhelyzet miatt az idei évben online formában bonyolították le. Felkészítő tanárai: Schultz János és Tigyi István.

Mindez a résztvevő országok listáján tizedik, az európai országok között hatodik helyezést jelent. A magyar csapat – amelyben évről évre radnótisok is szerepelnek – többéves sikeres szereplését ismerték el a szervezők azzal, hogy az EGMO házigazdája legközelebb Eger lesz… A versenyről további információk itt érhetők el.