Idén 18. alkalommal rendeztük meg – gimnáziumunk volt tanárára, Meleg Istvánra is emlékezve – általános iskolások számára hirdetett kémiaversenyünket. Február 8-án, szombaton került sor a verseny döntőjére, ahol a meghívott 25 versenyzőnek másfél óra állt rendelkezésére, hogy a feladatokat megoldják. Ezt követően kísérleteket mutattunk be a résztvevőknek iskolánk volt diákjának, Muráth Szabolcsnak a közreműködésével.

Az eredmények kihirdetését követően évfolyamonként az első három helyezett könyvjutalmát a Meleg István Alapítvány a Kémia Oktatásáért kuratóriumi elnöke, dr. Bari Ferenc professzor, valamint iskolánk igazgatója, dr. Nagy Anett és Prókai Szilveszter kémiatanár adták át. A verseny megrendezését az alapítvány mellett a Magyar Kémikusok Egyesülete Csongrád Megyei Csoportja is támogatta. A verseny összesített eredménye, feladatai és megoldókulcsai a mellékelt dokumentumokban érhetők el. Gratulálunk minden döntősnek!