Másfél évtizedes szünet után újra vendégül láthattunk iskolánkban egy finnországi svéd diákcsoportot (miközben az Erasmus+ program keretében a napokban két kollégánk éppen Finnországba látogat). A Szegedi Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium és a turkui Katedralskolan közötti kulturális együttműködés több évtizedes múltra tekint vissza. A Katedralskolan a finnországi svéd oktatás egyik központi intézménye.

Testvérvárosi vendégeink 2018. április 9. és 14. között egy hetet töltöttek Szegeden, és itt-tartózkodásuk alatt radnótis diákok családjainál szálltak meg. Programjaink között klímakonferencia-szimuláció, finn és magyar oktatási rendszert összehasonlító műhelymunka-projekt, valamint budapesti, kecskeméti és ópusztaszeri tanulmányutak is szerepeltek. A csereprogramban résztvevő diákok sok élménnyel gazdagodtak, nagy lelkesedéssel várják a látogatás egy év múlva esedékes viszonzását Turkuban (ahogy a svédek mondják: Åboban).