Szombaton rendeztük iskolánkban a Meleg István Kémiaverseny döntőjét. A versenyzőknek 1,5 óra állt rendelkezésére, hogy megoldják a feladatokat. Ezután a szervezők vendégül látták a tanulókat és kísérőiket.

A vendégek déltől egy órán keresztül látványos és tanulságos kísérleteket nézhettek meg a nitrogénvegyületekkel kapcsolatban, amelyek néha jelentős mennyiségű füst felszabadulásával is jártak. Közben a bizottság kijavította a dolgozatokat: mindkét évfolyamban az első három helyezett könyvjutalomban részesült, az első öt helyen végzők oklevelet, a többiek emléklapot kaptak. A díjakat Gál Béla igazgató úr és Prókai Szilveszter kémiatanár adták át. Gratulálunk minden résztvevőnek!

A verseny feladatai, megoldókulcsai és az eredménylisták a csatolt dokumentumokban érhetők el (ezek a hír címsorára vagy a „tovább”-ra kattintva jelennek meg).