Nagyszerű magyar szereplés és radnótis ezüstérem a Nemzetközi Biológiai Diákolimpián!

28. Nemzetközi Biológiai Diákolimpiát az angliai Coventryben található Warwick Egyetemen rendezték 2017. július 23-30-ig. A versenyen végül 65 ország 246 diákja indult. A nemzetközi zsűri által kitűzött elméleti és gyakorlati feladatok megoldása és kijavítása után kialakult a végső eredmény, amely magyar szempontból rendkívül kedvező képet mutat. Iskolánk volt 11.B osztályos tanulója Ótott Péter (tanára: Bán Sándor) a magyar csapat második legeredményesebb versenyzőjeként ezüstérmet szerzett.

magyar csapat összesen 1 arany- (Semperger Zsolt – Bp. Fazekas Gimn.), 2 ezüst- (Czunyi Edina – Győr Révai Gimn.; és Ótott Péterés 1 bronzérmet (Tardos Tamás Gergő  – Bp. ELTE Radnóti Gyakorlóiskola) gyűjtött, amellyel a jelenlévő országok között a 8. helyezést, az Európán belüli országok között pedig Csehországgal holtversenyben a 2. helyezést szerezte meg. Büszkeségünket növeli, hogy a zsűri munkájában iskolánk tanárai (Borbola Andrea, Gál Viktória tanárnő és Seres Ádám Zoltán tanár úr), valamint egykori diákjaink (Nászai Máté és Szentirmai Márton) is részt vettek. Gratulálunk a sikeres szerepléhez!