Hetedik helyezést ért el Koszta Benedek 7. M osztályos tanuló a 7-8. osztályosok országos történelemversenyén. A Nyugat-magyarországi Egyetem Regionális Pedagógiai és Szolgáltató Központja által meghirdetett versenyre a történelem iránt érdeklődő 7–8. osztályos tanulók jelentkezhettek (a verseny a Savaria Országos Történelemverseny általános iskolai párja). A szervezők célja, hogy a vetélkedőre jelentkező diákok – életkoruknak megfelelő színvonalon – elmélyülhessenek az egyes történelmi korszakokban, fejlesszék kommunikációs, forrásfeldolgozó és problémamegoldó képességüket, illetve kritikai szemléletmódot sajátítsanak el a felkészülés és a megmérettetés során.

A verseny és így az eredmény rangját jelzi, hogy több mint 3500 diák indult a megmérettetésen. Benedek felkészítő tanára Szőllősy László tanár úr. Gratulálunk!