A Nemzetközi ECL Nyelvvizsgarendszer keretében idén 14. alkalommal szervezték meg az ECL Országos Nyelvi Versenyt. A jelentkezés feltétele volt, hogy a nevezett szinten még ne rendelkezzenek a középiskolás tanulók nyelvvizsgával. Az első forduló összesített eredménye alapján a szóbeli döntőbe kategóriánként (középfokú – B2, illetve felsőfokú – C1) a 20 legjobb tanuló juthatott.A 2017. március 16-án, Pécsett megtartott versenyen a következő eredmények születtek:

ANGOL – B2: 1. Piti Alexandra 12.B (felkészítő tanár: Ruszkai Andrea); 4. Cseh Anna Luca 10.C (felkészítő tanár: Huber Máté, Drevenka Istvánné Lovász Ágnes); 5. Molnár Petra 11.T (felkészítő tanár: Müller Judit); 10. Somodi Dorottya 10.C (felkészítő tanár: Huber Máté, Drevenka Istvánné Lovász Ágnes)

ANGOL – C1: 2. Szemerédi Regina 11.T (felkészítő tanár: Kocsis Andrea); 6. Kálnay Martin Ákos 11.T (felkészítő tanár: Kocsis Andrea); 8. Rózsa-Bakacsi Soma 11.T (felkészítő tanár: Kocsis Andrea)

NÉMET – B2: 5. Koza Attila 11.T (felkészítő tanár: Huber Máté, Mikecz Éva)

Gratulálunk a szép eredményekhez! További információk: http://ecl.hu/nyelvi-verseny-2017/