A Szegedi Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium humán munkaközössége „Radnóti Irodalmi Vetélkedő” címmel nyelvi – irodalmi versenyt hirdet dél-alföldi és határon túli 7-8. osztályos diákok részére. A verseny célja a tehetséggondozás, közös irodalmi és anyanyelvi értékeink megismerése és ápolása. A verseny az EMMI és az ELTE támogatásával valósul meg (45713-1/2016/FEPOL pályázati azonosítószámú felhívás anyanyelven folyó nemzetközi tanulmányi versenyek támogatása).

három fordulós vetélkedőnk témái a következők lesznek: Karinthy Frigyes, Arany János, Radnóti Miklós.

Díjak: I. díj 20 ezer Ft, II. díj 15 ezer Ft, III. díj 10 ezer Ft értékű tárgyjutalom. Különdíj a legjobb helyezést elérő határon túli versenyzőnek. A 3 legeredményesebb 7. osztályos versenyző térítésmentesen részt vehet a 2017 őszén induló tehetséggondozó szakkörünkön (a díj értéke: 15 ezer Ft/fő).

A verseny bővebb részletei a hír címsorára vagy a tovább parancsra kattintva érhetőek el.