A sárospataki Árpád Vezér Gimnázium országos fizikai becslési versenyén (2016. november 25-27.) első helyezést ért el a Grizák Máté (12. T – felkészítő tanára Csányi Sándor tanár úr) Deák BenceésKoza Attila (11. T – felkészítő tanáruk Somogyi Anikó tanárnő) tanulók alkotta csapat. Ugyanitt ötödik helyezést ért el a 10. T osztályos Babcsán JózsefBárkai Nóra és Beretka Gellért tanulókból álló csapat (felkészítő tanáruk Gutai Árpád tanár úr).

A verseny előzetes feladataként az idén Hevesy György munkásságáról szóló posztert és egy mechanikusan meghajtott dörzselektromos generátorral működtetett elektromos harangot kellett készíteni. A csapatok a gimnáziumi fizika tananyagból összeállított teszt egyéni megírása és a pontszámok csapatonkénti összesítése után 10 állomáson mérési (becslési), kísérleti feladatokat oldottak meg. A helyszínen eszközkészítési feladatként Tesla-tekercset is összeállítottak a tanulók, szintén csapatban együttműködve.

A csapatokat a mérési feladatokra Gutai Árpád tanár úr és Somogyi Anikó tanárnő készítette fel.