A Szegedi Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium 2016. november 17-én – a Tudományos hét keretében – egykori névadójára (1922-1950), a miniszter Klauzál Gáborra emlékezik halálának 150. évfordulóján. A program 15 órakor kezdődik a gimnázium 301. termében. A megjelentek Dr. Zakar Péter történész előadását hallgathatják meg Klauzál Gábor politikai pályájáról. Várhatóan 16 órakor kerül sor az iskola centenáriuma alkalmából elhelyezett Klauzál dombormű megkoszorúzására az iskola előcsarnokában.

Rendezvényünkre szeretettel hívjuk az egykori klauzálos diákokat, volt és jelenlegi radnótisokat, minden érdeklődőt! A „Klauzál 150” emlékév további eseményeiről itt olvashatnak.

„…sem beszédén, sem alakján nincs semmi tekintélyes, de ez egyszerű külső alatt rejtve vannak egyenes, tiszta jelleme, szigorú lelkiismeretessége, természetes észjárása.” (Széll Kálmánné Vörösmarty Ilona)