Az idei évben 20. alkalommal rendezték meg a Szegedi Deák Ferenc Gimnáziumban a megyei fordítóversenyt. 13 középiskolából 82 diák vett részt a versenyen, ahol a diákoknak egy irodalmi szöveget kellett idegen nyelvről magyarra fordítaniuk. A radnótis tanulóink ebben az évben is kiemelkedően szerepeltek. A következő eredményeket érték el:

német nyelvből első helyezett lett Márta Bettina Míra (felkészítő tanára: Csősz Róbert tanár úr – 12.B); spanyol nyelvből ugyancsak első helyezést ért el Fekete Csilla Antónia (felkészítő tanára: Szabó Helga tanárnő – 12.D), míg francia nyelvből mindkét tanulónk az élen végzett: első helyezést ért el Boruzs Lilla (12.B); második lett a 11.B osztályos Szögi Réka (felkészítő tanáruk: Vajdáné Sásdi Mercédes tanárnő).

Gratulálunk a versenyzőknek és felkészítő tanáraiknak!

A versenyről bővebben ide kattintva olvashatnak.