Williams Kada 11. M osztályos tanuló az Amerikai Matematikai Társulat (MAA) által szervezett olimpián (USAMO) a legjobb 30 tanuló között végzett. Ennek eredményeként meghívást kapott a társulat által szervezett olimpiai felkészülési táborba. A MOSP (Mathematical Olympiad Summer Program) egy, az USA háromfordulós országos versenyén induló 210 000 (!) diák legjobbjai részére szervezett tábor. Körülbelül 30 diák vesz részt ezen a pittsburgh-i Carnegie Mellon Egyetemen megrendezett június 7-től július 2-ig tartó intenzív képzésben. A tábor egyrészt a Nemzetközi Matematikai Diákolimpiára való felkészülést, másrészt a résztvevők matematikai látókörének tágítását szolgálja.

Williams KadaLajkó Kálmán 11. M és Gera Dóra 11. A osztályos tanulók az olaszországi országos matematikaverseny döntőjére kapott meghívást, miután csapatuk, amely 7 tagból állt megnyerte a Budapesti Fazekas Mihály Gimnáziumban megrendezett Kavics Kupa nevű versenyt. A megmérettetést egy sportcsarnokban rendezték meg, a folyamatosan frissülő állást kivetítve. Az izgalmas 2 óra alatt megoldandó 24 feladat négyjegyű számmal megadott megoldásait a futárnak kellett kézbesítenie, majd az állást figyelő szurkolók – jelen esetben a kísérők – feladata volt a csapatnak hüvelykujjukkal megüzenni, hogy jó-e a megoldás. Az érettségi időszak miatt itthon maradó végzősök helyén három másik diákkal utazva, a hét fős csapatnak a döntőt szoros küzdelem után sikerült megnyernie.

Gratulálunk a diákok és tanáraik, Mike János tanár úr, Schultz János tanár úr és Dr. Kosztolányiné Nagy Erzsébet tanárnő munkájához!