A gimnáziumunkban folyó szakmai munkának, a nyíltan is vállalt tehetséggondozás sikerességének egyik fokmérője az Országos Középiskolai Tanulmányi Versenyeken elért eredmény. Ezeken a versenyeken minden tizenegy- és tizenkettedik osztályos tanuló, azaz országosan körülbelül 160 000 fiatal vehet részt.

Gimnáziumunkban 365 diák tanul az érintett (felsőbb) évfolyamokon. Ebben az évben 40-en, azaz minden kilencedik diák szerepelt kiemelkedően, jutott be az OKTV valamely döntőjébe. Ezzel ez a valaha volt legsikeresebb tanéve gimnáziumunknak.

A 40 döntősünk 17 kategóriában összesen 47 alkalommal képviselte az iskolánkat. A felkészítő munkából 26 pedagógus vette ki a részét. A 47 döntőn 3 tanuló (Juhász Dániel 12. A fizika 1. hely, Williams Kada 11. M matematika 2. hely, Kovács Eszter 11. C földrajz 2. hely) ért el „dobogós”, és további 10 az első tízen belüli helyezést.

Büszkék vagyunk diákjaink és tanáraink munkájára! Elkötelezettségük – úgy gondoljuk – példaértékű.

Gratulálunk valamennyiüknek!