Ezen a hétvégén sem tétlenkedtek a földrajzot szerető diákjaink: ezúttal a IV. Jakucs László Nemzetközi Földrajzverseny döntőjében mérették meg tudásukat, sikerrel. A 110 középiskolás csapatot felvonultató kétnapos verseny „fináléjába” 3 csapatunk is bejutott. Az alkalmazott tudást mérő versenyen a Kovács Eszter (10. C) és Varró Tamás (10. A) alkotta párosunk a nagyszerű 2. helyet szerezte meg. Ezzel az „ezüstéremmel” – az előző heti Földgömb-verseny „arany- és bronzérmét” követően teljessé vált a földrajzosok idei éremkollekciója. Nem sokkal maradt el tőlük Sipos Kinga (10. C) és Széll Bertalan (10. B) csapata, ők az igen előkelő 4. helyen végeztek. Ugyancsak elismerésre méltó teljesítményt nyújtott Heiner Soma (11. C) és Lakatos Bence (11. C), akik 8. helyezést értek el. A diákok felkészítő tanára Szőllősyné Pálfi Melinda tanárnő.

A versenyről a Délmagyarország napilap is beszámolt. A cikket az alábbi weboldalon olvashatják: