Rendkívül szép eredményt hozott a Hódmezővásárhelyen rendezett úszás diákolimpia megyei döntője.

A IV. kategóriában a „B” döntőben, Lajkó Áron (8. M osztályos tanuló) a 100 m-es hátúszásban aranyérmes lett, így országos döntőbe jutott. Áronnak a 100 m-es gyorsúszásban az ezüstérmet sikerült begyűjtenie. Az „A” kategóriában Novoszáth Noel (8. M) a 100 m-es gyorsúszásban nyert magabiztos aranyat. A 4×50 m-es gyorsváltónk is sikeresen begyűjtötte az első helyet, így ők is országos döntősök! Tagjai: Bánfi Bence (8. M), Marsi Tamás (8. M), Meskó Csongor (9. B), Novoszáth Noel (8. M).

A középiskolások versenyén is remekelt iskolánk. A „B” kategóriában, Juhász Donát Huba (9. B) a 100 m-es gyorsúszásban nyert aranyérmet, míg Faragó Virág (10. D) a 100 m-es mellúszásban csapott be harmadikként.

Az „A” kategória igazi aranyesőt hozott iskolánknak. A 100 m-es gyors, illetve pillangóúszásban Novoszáth Tamás (11. M) nyert két aranyat, húga, Novoszáth Melinda (10. D) ugyanezekben a számokban szintén elsőként csapott célba. A leány 4×50 m-es gyors váltónk is nagyszerűen hozta a dicsőséges aranyat. Tagjai: Fekete Hanga (11. C), Vecseri Dorina (12. T), Vidovics Kata (13. T), Novoszáth Melinda (10. D). Ferenczi László (9. M) a 100 m-es mellúszásban bronzérmet nyert. A fiú 4×50 m-es gyorsváltónk nagyon szoros küzdelemben az 5. helyet érte el. Tagjai: Ferenczi László (9. M), Gera Nándor (12. A), Lajkó Ágoston (11. M), Novoszáth Tamás (11. M).

Összesen 9 aranyérmet és 7 bronzérmet nyert iskolánk!

Gratulálunk a nagyszerű eredményekhez, és további sportsikereket kívánunk!