Diákolimpikonokat és felkészítő tanáraikat köszöntötték a Parlament Kupolatermében 2015. január 29-én tartott díjátadó ünnepségen.
A magyar diákok nagyszerű eredményeket értek el a nemzetközi diákolimpiákon: nyolc tantárgyból összesen 24 érmet szerzetek. Közöttük volt Szuda Ágnes, aki földrajzból, Hegedűs Barnabás és Újházi Mihály, akik pedig biológiából kaptak bronzérmet a teljesítményükért. Felkészítő tanáraik: Drevenka István, Szőllősy László, illetve Gál Viktória és Bán Sándor.

A 24 érmes helyezést 15 iskola tanulója érte el. A legeredményesebb intézmény a Budapesti Fazekas Mihály Általános Iskola és Gimnázium volt, amely 7 tanulót delegált a versenyekre. Őket iskolánk, a Szegedi Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium követi a sorban, 3 résztvevővel. Az eredmények alapján elmondható, hogy iskolánk évek óta a legeredményesebb vidéki „műhely”.

Gratulálunk diákjainknak és felkészítő tanáraiknak! Egyúttal köszönjük a Szülők támogató együttműködését!