Kiemelkedő eredményt ért el Rudisch Ferenc Martin 12. D osztályos tanulónk (felkészítője Gortva Tamás tanár úr) az „Édes anyanyelvünk” nyelvhasználati verseny országos döntőjében.  Feri a gimnáziumi kategóriában elnyerte a Sátoraljaújhelyért emlékérmet. Kimagasló teljesítményének elismeréseként emellett különdíjban is részesült. Munkájának minőségét jelzi, hogy Balázs Géza, az ELTE tanszékvezető tanára személyes felajánlásaként Feri beszédének írott változatát felolvassa majd a Kossuth rádió Tetten ért szavak c. nyelvművelő műsorában. Emellett – 2 társával közösen – válogató fordulók nélkül meghívást kapott a Kossuth-szónokverseny döntőjébe (november 7-8.), amely a felsőoktatásban tanulók (!) nyelvhasználati versenye.
Gratulálunk!