Kiemelkedően szerepeltek gimnáziumunk matekosai a Közép-európai Matematikai Diákolimpián (MEMO). A drezdai versenyen Williams Kada 10. M osztályos tanuló 100%-os teljesítménnyel szerzett aranyérmet. A képzeletbeli dobogó harmadik fokára állhatott Gyulai-Nagy Szuzina (11. M) és Nagy-György Pál (12. M). Felkészítő tanáraik: Ábrahám Gábor, Mike János, Schultz János, Tigyi István.

Pintér Ferenc, a Zalai Matematikai Tehetségekért Alapítvány kuratóriumi titkára elmondta: a hattagú magyar csapat Lengyelország mögött végzett a második helyen. Az egyéni versenyben mind a hat diák díjazott lett, a legjobban teljesítők sorában aranyérmet szerzett Williams Kada (Szegedi Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium), ezüstérmes lett Szabó Barnabás (Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium), bronzérmet nyert Fekete Panna Tímea (Pécsi Leőwey Klára Gimnázium), Gyulai-Nagy Szuzina és Nagy-György Pál (Szegedi Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium), valamint Szőke Tamás (Miskolci Földes Ferenc Gimnázium).

A közép-európai matematikai olimpián Magyarország csapata hetedszer vett részt a Zalai Matematikai Tehetségekért Alapítvány és a Bolyai János Matematikai Társulat anyagi támogatásával és szervezésében. Az olimpián Ausztria, Csehország, Horvátország, Lengyelország, Litvánia, Németország, Svájc, Szlovákia, Szlovénia versenyzői vetélkedtek. (Forrás: MTI)