Ez volt a címe annak a Szentes és Szeged területén zajló kétnapos rendezvénysorozatnak, amelynek keretei közt egy rendhagyó irodalomórán látta vendégül iskolánk a SZÉKELYFÖLD folyóirat két vezető munkatársát: Fekete Vince és Lövétei Lázár László költőket. 2014. szeptember 18-án iskolánk könyvtárában Szeged város kiváló írója, Bene Zoltán beszélgetett a két József Attila-díjas költővel, akik könnyed, közvetlen stílusukkal hamar belopták magukat diákjaink szívébe. De nemcsak ők maguk, hanem verseik is, amelyek tolmácsolását a BAKÁK, vagyis a Baka Irodalmi Kör tagjai vállalták: Paulovics Tamás (aki a rendezvény kezdeményezője, fő szervezője volt), Antal Anikó és Fabulya Andrea mutatták be a két költő lírai életművének remekeit. Lövétei Lázár László eclogái és Fekete Vince gondolati költeményei kaptak elsősorban helyet a produkcióban. A beszélgetés élményét Bene Zoltán író filozofikus kérdései és Plugor Magor tanár úr bevezetője együttesen mélyítették el.