Legkiválóbb tanulóink kitartó, következetes munkájuknak és felkészítő tanáraiknak köszönhetően több nemzetközi versenyen is képviselhették iskolánkat, országunkat a nyáron.

IBO – Nemzetközi Biológiai Diákolimpia (Indonézia – Bali)

– bronzérmet szerzett Újházi Mihály és Hegedűs Barnabás (felkészítő tanáruk Bán Sándor tanár úr és Gál Viktória tanárnő)

iGeo – Nemzetközi Földrajzi Diákolimpia (Lengyelország – Krakkó)

– bronzérmet szerzett Szuda Ágnes (felkészítő tanára Drevenka István és Szőllősy László tanár úr)

iGEM – Nemzetközi Alkalmazott Biológiaverseny (Amerikai Egyesült Államok – Boston)

– a legjobb kísérlet különdíját kapta a Fábián Réka, Varga Petra, Boldogkői Miklós, Papos Martin, Nikolényi Gergő, Harangozó Márk, Marton Ákos összeállítású csapatunk (felkészítő tanáruk Bán Sándor tanár úr)

IOL – Nemzetközi Nyelvészeti Diákolimpia (Kína – Peking)

– Tímár Veronika, Kosztolányi Kata és Lackó Adrienn is csapattag volt

– Tímár Veronika kitüntető elismerést („Honourable Mention”) kapott (felkészítő tanáruk Dr. Róth Márton tanár úr)

Ifjúsági Olimpia (Kína – Nanjing)

– Novoszáth Melinda a 400 méteres gyorsúszásban (egyéni csúccsal) 4., a 800 méteren 7., a 200 méteren pedig 13. helyezést ért el

– a nyolcaddöntőbe jutott kosárlabdacsapat tagja volt Mike János

Junior Gyorsasági Görkorcsolya Európa-bajnokság (Németország – Geisingen)

– Sántha Blanka 1000 méteren bronzérmet szerzett; a váltó tagjaként 4., a 10 kilométeres pontversenyben pedig 6. lett

Kedves Olvasó! Az eredmények olvasása csupán néhány másodpercet vesz igénybe. Az elérésükhöz vezető út azonban rendkívüli állhatatosságot, megalkuvást nem ismerő munkát követel mind a tanulóktól, mind a felkészítő tanáraiktól. Elismerés illeti mindannyiukat!