A magyar nyelv OKTV tavalyi döntőjében elért sikereket (Urszuly Petra 13. hely, Szalai Anna 22. hely) idén újabb fantasztikus, humán tagozatos eredmények követték.
Szalai Anna az irodalom OKTV döntőjében 1. helyezést szerzett, míg osztálytársa Tóth Fruzsina Petra ugyanitt 21. helyen végzett. Fruzsina emellett a magyar nyelv OKTV döntőjében 10. helyezést ért el. Anna és Fruzsina így mindkét magyar szakos tantárgyból előkelő, döntős eredménnyel büszkélkedhet, ezzel öregbítve iskolánk humán tagozatának hírnevét.
Felkészítő tanárukkal – Gortva Tamás tanár úrral – való közös munkájuk nem új keletű, hiszen mindkét tanuló játszott a 2011/12-es évadban a Szegedi Pinceszínházban bemutatott Szophoklész: Antigoné c. darabban, valamint Anna 2013-ban az Édes anyanyelvünk nyelvhasználati verseny döntőjében Sátoraljaújhelyben ugyancsak az élen végzett, így emlékéremmel távozhatott.